Dobre książki katolickie

12»

Spe Salvi

Ojciec Święty Benedykt XVI

„SPE SALVI facti sumus” – w nadziei już jesteśmy zbawieni (Rz 8, 24), mówi św. Paweł Rzymianom, a także nam. „Odkupienie”, zbawienie, zgodnie z wiarą chrześcijańską, nie jest jedynie zwyczajnym wydarzeniem. Odkupienie zostało nam ofiarowane w tym sensie, że została nam dana nadzieja, nadzieja niezawodna, mocą której możemy stawić czoło naszej teraźniejszości: teraźniejszość, nawet uciążliwą, można przeżywać i akceptować, jeśli ma jakiś cel i jeśli tego celu możemy być pewni, jeśli jest to cel tak wielki, że usprawiedliwia trud drogi.

W tym kontekście rodzi się od razu pytanie: jakiego rodzaju jest ta nadzieja, skoro może uzasadniać stwierdzenie, według którego, poczynając od niej, i tylko dlatego, że ona istnieje, jesteśmy odkupieni? I o jaką chodzi tu pewność?

Encyklikę Spe Salvi możesz również przeczytać na portalu Izajasz.pl.

» zobacz więcej

Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci
Jarosław Szarek, Joanna Szarek
Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci
"Kocham Polskę" to propozycja dla rodziców, którzy swoim pociechom chcą przekazać wiedzę o Polsce, jej historii, tradycji, bohaterach, ważnych wydarzeniach i miejscach, którzy chcą zaszczepić w nich zalążki patriotyzmu i miłości do swojego kraju. Olbrzymim atutem aktualnego wydania jest bardzo atrakcyjna cena przy wysokim standardzie wydawniczym i obszerności książki.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I czytanie: Rdz 22,1-2.9-13.15-18
Psalm: Ps 116,10.15-19
II czytanie: Rz 8,31b-34
Aklamacja: Mt 17,7
Ewangelia: Mk 9,2-10

Spostrzegać Go pośród miasta
ks. Roman Rogowski
Spostrzegać Go pośród miasta
Jeżeli Jezus obchodził miasta i wioski, jeżeli nauczał w synagogach i pośród tłumów, jeśli potem jako Zmartwychwstały szedł razem drogą do Emaus i jeżeli w końcu zapewniał, że jest z nami „przez wszystkie dni aż do skończenia świata” (MT 28, 20), to Jego uczeń, chrześcijanin, spostrzega Go i spotyka się z Nim nie tylko w świątyni i w klasztorze, nie tylko na pustkowiu i w samotności, ale także w mieście i pośród miasta, w tłumie i w zgiełku, na ulicy i na placu. O tym jest ta książka.

Warto pokochać teściową