Możesz pomóc w rozwoju tej strony.

Serwis Parafie Zielonej Góry utrzymuje się dzięki reklamom i Opatrzności Bożej - ze wskazaniem na Opatrzność. Jeśli uznasz, że jest on Tobie pomocny lub uznasz, że niesie wartościowe treści i jego istnienie warte jest wsparcia, możesz wspomóc jego rozwój wpłacając dowolną kwotę na podane poniżej konto lub skorzystać z płatności online.

Każda wpłacona złotówka zobowiązuje mnie do pracy nad serwisem. Ponadto nawet najmniejsza Twoja wpłata pozwoli opłacić koszty utrzymania.

BRE S.A. WBE o/Łódź
98 1140 2004 0000 3702 3253 0827

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana planami rozwoju tej strony to wyślij email z zapytaniem. Odpowiem w nim szczegółowo, co zamierzam wprowadzić w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że nowe możliwości jeszcze bardziej ułatwią kontakt i zdobywanie informacji o swojej parafii.

Na koniec pragnę podkreślić, że ideą serwisu jest ułatwienie mieszkańcom Zielonej Góry szeroko rozumianego kontaktu z parafią, a wszystko po to, abyśmy w naszych wspólnotach parafialnych coraz bardziej odkrywali Boga i uczyli się go coraz bardziej kochać.

Radek Rudziński

Doskonałość mnicha w pismach Doroteusza z Gazy
Leszek Wianowski
Doskonałość mnicha w pismach Doroteusza z Gazy
Nauki Doroteusza mogą stanowić potencjalne źródło wzorców postaw na drodze doskonałości i pouczeń wspomagających duchowy postęp. Ponadczasowość wskazówek mnicha z Gazy dodatkowo jest umacniana ich biblijnym fundamentem i tym samym pozwala ekstrapolować je na codzienne życie, również współczesnych chrześcijan, pragnących głębokiego zjednoczenia z Bogiem.

Święty Dominik
Jan Andrzej Spież OP
Święty Dominik
Franciszek, którego życie było związane z Asyżem w Toskanii, gdzie się urodził i zmarł, nie pragnął niczego, jak tylko być naśladowcą Jezusa w jego ubóstwie i uniżeniu. Dominik swoją drogę naśladowania Chrystusa widział w głoszeniu Ewangelii na wzór apostołów.

Krokodyl dla ukochanej