Modlitwa - Uwielbienie - Świadectwo

2017-10-21

Zastanawiałem się co tu napisać, żeby jak najlepiej zachęcić Cię do wspólnego uwielbiania Pana. Uwielbienie jest wspaniałą modlitwą, w końcu nie skupiam się na sobie, w końcu mogę zapatrzyć się w Tego, który jest dawcą życia, w końcu mogę oddać Mu to, co do Niego należy: całą chwałę! Ale czy to kogoś zachęci? Czy to przekona, że warto poświęcić czas?

Pomodliłem się i pytałem Boga co napisać, jakich słów użyć... Usłyszałem: "Czekam na ciebie".

Ależ ja jestem głupi. Bóg nie bawi się w marketing, w chwytliwe hasła... Bóg jest nieskończoną miłością, która czeka na człowieka. Bóg chce nam dać to, co ma najcenniejszego: samego siebie.

Czy przyjdziesz, czy nie, to wiedz, że Miłość na ciebie czeka. Spotkaj się z nią gdzie chcesz, w domu, na Eucharystii, w codzienności, w cierpieniu... ale spotkaj się. Bo nic lepszego nie może Cię w życiu spotkać.

Uwielbienie

Ojca Leona myśli na dobry dzień
O. Leon Knabit OSB
Ojca Leona myśli na dobry dzień
Gdy planowałam kolejny cykl Myśli na dobry dzień zrodził się pomysł, aby ponownie zaprosić przed mikrofon Benedyktyna z Tyńca. W porannych felietonach Ojciec Leon zaproponował, że przedstawi Alfabet. Kolejne odcinki i prezentowane w nich hasła zaczynające się od poszczególnych liter alfabetu, to hasła dyktowane sercem. A żeby było dowcipniej to były emitowane w kolejności od litery Ź do litery A. Poszczególne felietony były związane z różnymi sferami życia człowieka.

Reguła Świętego Benedykta
św. Benedykt z Nursji, św. Grzegorz Wielki
Reguła Świętego Benedykta
Tłumaczenie "Reguły" św. Benedykta z Nursji i II Księgi "Dialogów" św. Grzegorza Wielkiego, poświęconego życiu Patriarchy Mnichów Zachodu. Dzieło św. Grzegorza stało się jednym z najsłynniejszych tekstów hagiograficznych i wzorem dla późniejszych żywotów.

Ewa czuje inaczej