Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego

Parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego Zielona Góra

2017-10-01 XXVI niedziela zwykła

1. Zapraszamy się na Nabożeństwa Różańcowe: codziennie o 17:45 dorosłych
  2. i młodzież. Dzieci: we wtorek, środę i czwartek o 17:00. Każdego dnia omadlamy szczegółową intencję oraz kolejne rodziny naszej parafii.
  3. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca, Nabożeństwo do św. Brata Alberta o 18:00. Po Mszy św. rozdajemy chleb św. Alberta.
  4. Jutro pierwsza katecheza przedchrzcielna w kościele o 19:15.
  5. W I czwartek miesiąca Msza św. o powołania i za powołanych o 7:00. W tym dniu o godz. 17:00 Biskup Tadeusz Lityński dokona Konsekracji kościoła w Łężycy i poświęci nasze Wotum wdzięczności - Witraż Fatimski. Zapraszamy na tę Uroczystość.
  6. W I piątek miesiąca czcimy Serce Boże.
  7. W I sobotę miesiąca Zmiana Tajemnic Żywego Różańca podczas Pielgrzymki do Rokitna. Wyjazd: 7:50 - Os. Łężyca, 8:00 Parking kościele św. Alberta. W naszej parafii Modlitwa Różańcowa: o 1700 w Łężycy - dziękczynna za Konsekrację kościoła, w kościele św. Alberta o 17:45.
  8. Spowiedź pierwszopiątkowa: dzieci klas IV od 16:30, co 15 min z Komunią św.
  9. W piątek Kancelaria parafialna nieczynna z racji spowiedzi I-szo piątkowej.
  10. Kandydaci do bierzmowania z grupy młodszej w sobotę składają deklaracje z metryką chrztu. O godz. 11:30 z klas II gimnazjalnych, o 12:30 z klas VII SP.
  11. Za tydzień o 15:00 Msza św. dla dzieci I-szo Komunijnych i Rodziców z Grupy II - Ks. Piotra - z Uroczystości Komunijnej 20 maja 2018.
  12. Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  13. Trwają zapisy na wspólny wyjazd do Paradyża na Akatyst do Matki Bożej w dniu 14 października o godz. 16:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 15 zł.
  14. Kartki na tegoroczne wspominki wyłożone są pod chórem.
  15. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” z diecezjalnymi dodatkami.
  16. Są także do nabycia kalendarze diecezjalne na 2017.
  17. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół, za pomoc i służbę na rzecz parafii.

Kościół p.w. św. Brata Alberta Chmielowskiego

Parafia p.w. św. Alberta Chmielowskiego powstała z podziału parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Jako tymczasowe miejsce kultu służyła kaplica znajdująca się w byłym hotelu Zakładu „Zastal”, przekazanym na własność parafii. Budynek ten spełnia również rolę mieszkania dla pracujących tam księży. Prezbiterium: obraz przedstawiający św. Alberta Chmielowskiego. Kościół parafialny nowowybudowany przy ul. Źródlanej, służy liturgii od 2002 r.

Ulice: Batorego (nieparz. 71 - do końca, parz. 118 - do końca), Dekoracyjna, Elektronowa, Energetyków (nieparzyste), Jagiellonki, Konstruktorów, Krasińskiego, Mechaników, Ruczajowa, Rusałki, Rzeźniczaka, Spawaczy, Strumykowa, Technologów, Trasa Północna, Zdrojowa, Al. Zjednoczenia (102a), Zamoyskiego, Źródlana, część Łężyca - Czarnkowo: Apartamentowa, Budowlanych, Irysowa, Inżynierska, Jagodowa, Makowa, Murarska, Malinowa, Maciejkowa, Poziomkowa, Różana, Tulipanowa.

ks. kan dr Jan Romaniuk

ul. Źródlana 33

Czynna w środy i piątki w godz:

• 16:00 - 17:00

Uwierzcie w koniec świata!
Joachim Badeni OP
Uwierzcie w koniec świata!
W maju 2009 roku podczas mszy świętej, tuż przed komunią, ojciec Joachim Badeni usłyszał głos od Boga. Miał przypomnieć współczesnym ludziom o końcu świata, o Apokalipsie, która niebawem nadejdzie. Uwierzcie w koniec świata! to książka-wezwanie, ostatnie proroctwo charyzmatycznego dominikanina.

Pokonałem nerwicę. Historia mojego zmagania
Grzegorz Szaffer
Pokonałem nerwicę. Historia mojego zmagania
Nie jest to książka o objawach nerwicowych, chociaż zawiera ich wyczerpującą listę. Nie jest to również książka o tym jak porażające są doznania panicznego lęku, chociaż zawiera sugestywne opisy takich przeżyć. Jest to opowieść o tym jak pozbyć się ciągłego niepokoju i zostawić nerwicowy koszmar za sobą. Jak wrócić do normalnego, radosnego życia. Bez ciągłego napięcia, bez ciągłego wyczekiwania na kolejny atak paniki, bez depersonalizacji. I bez nawrotów.

Warto naprawić małżeństwo