Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego

Parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego Zielona Góra

2018-02-18 I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy za ofiary na rzecz Hospicjów. Przekazaliśmy: 3.413,27 zł + 7,50 Euro.
  2. Jutro o 19:15 trzecia tematyczna katecheza przedchrzcielna.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa w tygodniu:
    • w środę o 18:00 Różaniec w intencji powołań zakończony Nowenną do MB Nieustającej Pomocy - zapraszamy szczególnie Przyjaciół Paradyża
    • w czwartek od godz. 18:00 - adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi św.
    • w piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
    • DROGA KRZYŻOWA w piątek: o 18:00 (w Łężycy o 17:30)
  4. W niedziele wielkopostne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:45.
  5. Bracia i Siostry ze Wspólnoty Neokatechumenalnej rozpoczęli Misję głoszenia Jezusa Chrystusa chodząc po domach naszej parafii. Są Oni posłani przez księdza proboszcza. Zachęcamy do przyjęcia Ich w swoim domu, do chwili modlitwy i rozmowy na temat wiary.
  6. Niech ta forma ewangelizacji, głoszenia Dobrej Nowiny, będzie odważnie przez nas przyjęta. Życzymy owocnych spotkań.
  7. Już dziś zapraszamy na rekolekcje ze św. O Pio, które rozpoczną się 26 lutego br.
  8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” z diecezjalnymi dodatkami.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół, za pomoc i służbę na rzecz parafii.
  10. Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i owocnego Wielkiego Postu.

Kościół p.w. św. Brata Alberta Chmielowskiego

Parafia p.w. św. Alberta Chmielowskiego powstała z podziału parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Jako tymczasowe miejsce kultu służyła kaplica znajdująca się w byłym hotelu Zakładu „Zastal”, przekazanym na własność parafii. Budynek ten spełnia również rolę mieszkania dla pracujących tam księży. Prezbiterium: obraz przedstawiający św. Alberta Chmielowskiego. Kościół parafialny nowowybudowany przy ul. Źródlanej, służy liturgii od 2002 r.

Ulice: Batorego (nieparz. 71 - do końca, parz. 118 - do końca), Dekoracyjna, Elektronowa, Energetyków (nieparzyste), Jagiellonki, Konstruktorów, Krasińskiego, Mechaników, Ruczajowa, Rusałki, Rzeźniczaka, Spawaczy, Strumykowa, Technologów, Trasa Północna, Zdrojowa, Al. Zjednoczenia (102a), Zamoyskiego, Źródlana, część Łężyca - Czarnkowo: Apartamentowa, Budowlanych, Irysowa, Inżynierska, Jagodowa, Makowa, Murarska, Malinowa, Maciejkowa, Poziomkowa, Różana, Tulipanowa.

ks. kan dr Jan Romaniuk

ul. Źródlana 33

Czynna w środy i piątki w godz:

• 16:00 - 17:00

Święty Józef opiekun Jezusa

Kolorowanka z łamigłówkami

Wielka księga biblijnych zagadek

Sceny biblijne do kolorowania z łamigłówkami.

Warto być ojcem