parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego

Parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego Zielona Góra

2016-01-10 Niedziela Chrztu Pańskiego

1. W dzisiejszą niedzielę, dziękując Bogu za łaskę chrztu świętego, za 10:50 lat chrześcijaństwa w Polsce, pragniemy pogłębić osobistą więź z Jezusem Chrystusem i Kościołem.
  2. Z
  3. apraszamy na godz. 15:00 na koncert kolęd. Wystąpią: Zespół NEW MESSAGE i nasza Schola ALBERCIAKI.
  4. W środę o 18:00 Różaniec w intencji powołań.
  5. W piątek - 15 stycznia - pamiętajmy w modlitwie o Ks. Biskupie Pawle Socha, w Dniu Jego Imienin.
  6. Osoby, Rodziny, które nie mogły przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie, prosimy o złożenie zaproszenia na kolędę uzupełniającą.
  7. Kancelaria parafialna czynna w sobotę od 930 do 11:00.
  8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” z diecezjalnymi dodatkami.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół, za pomoc i służbę na rzecz parafii.
  10. Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Kościół p.w. św. Brata Alberta Chmielowskiego

Parafia p.w. św. Alberta Chmielowskiego powstała z podziału parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Jako tymczasowe miejsce kultu służyła kaplica znajdująca się w byłym hotelu Zakładu „Zastal”, przekazanym na własność parafii. Budynek ten spełnia również rolę mieszkania dla pracujących tam księży. Prezbiterium: obraz przedstawiający św. Alberta Chmielowskiego. Kościół parafialny nowowybudowany przy ul. Źródlanej, służy liturgii od 2002 r.

Ulice: Batorego (nieparz. 71 - do końca, parz. 118 - do końca), Dekoracyjna, Elektronowa, Energetyków (nieparzyste), Jagiellonki, Konstruktorów, Krasińskiego, Mechaników, Ruczajowa, Rusałki, Rzeźniczaka, Spawaczy, Strumykowa, Technologów, Trasa Północna, Zdrojowa, Al. Zjednoczenia (102a), Zamoyskiego, Źródlana, część Łężyca - Czarnkowo: Apartamentowa, Budowlanych, Irysowa, Inżynierska, Jagodowa, Makowa, Murarska, Malinowa, Maciejkowa, Poziomkowa, Różana, Tulipanowa.

ks. kan dr Jan Romaniuk

ul. Źródlana 33

Czynna w środy i piątki w godz:

• 16:00 - 17:00

Co robić, gdy masz za dużo do zrobienia
Laura Stack
Co robić, gdy masz za dużo do zrobienia
Czy jesteś już zmęczony nakłanianiem ciebie do wydajniejszej pracy – w tych samych wciąż warunkach – przez płatnych konsultantów lub, co gorsza, przez własnego szefa? Masz szczęście. Laura Stack wie, że twoja lista zadań jest przepełniona do granic możliwości, ukazuje więc, jak osiągać więcej mniejszym nakładem pracy. Tak, dobrze zrozumiałeś. Nowatorski system organizacji czasu Laury Stack pozwoli ci osiągać więcej mniejszym nakładem pracy.

I czytanie: Am 7,10-17
Aklamacja: 2 Kor 5,19
Ewangelia: Mt 9,1-8

Jestem legendą II - Ty jesteś zmianą
o. Fabian Błaszkiewicz SI
Jestem legendą II - Ty jesteś zmianą
Audiobook "Jestem legendą II - Ty jesteś zmianą" mówi o tym, kim jesteś, o talentach i pasji. O poszukiwaniu sensu w życiu i sztuce przebaczania. Autor przytaczając fakty i inspirujące historie uczy pokonywania słabości na drodze do świadomego życia.

Dzikie serce