parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego

Parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego Zielona Góra

2016-01-10 Niedziela Chrztu Pańskiego

1. W dzisiejszą niedzielę, dziękując Bogu za łaskę chrztu świętego, za 10:50 lat chrześcijaństwa w Polsce, pragniemy pogłębić osobistą więź z Jezusem Chrystusem i Kościołem.
  2. Z
  3. apraszamy na godz. 15:00 na koncert kolęd. Wystąpią: Zespół NEW MESSAGE i nasza Schola ALBERCIAKI.
  4. W środę o 18:00 Różaniec w intencji powołań.
  5. W piątek - 15 stycznia - pamiętajmy w modlitwie o Ks. Biskupie Pawle Socha, w Dniu Jego Imienin.
  6. Osoby, Rodziny, które nie mogły przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie, prosimy o złożenie zaproszenia na kolędę uzupełniającą.
  7. Kancelaria parafialna czynna w sobotę od 930 do 11:00.
  8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” z diecezjalnymi dodatkami.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół, za pomoc i służbę na rzecz parafii.
  10. Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Kościół p.w. św. Brata Alberta Chmielowskiego

Parafia p.w. św. Alberta Chmielowskiego powstała z podziału parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Jako tymczasowe miejsce kultu służyła kaplica znajdująca się w byłym hotelu Zakładu „Zastal”, przekazanym na własność parafii. Budynek ten spełnia również rolę mieszkania dla pracujących tam księży. Prezbiterium: obraz przedstawiający św. Alberta Chmielowskiego. Kościół parafialny nowowybudowany przy ul. Źródlanej, służy liturgii od 2002 r.

Ulice: Batorego (nieparz. 71 - do końca, parz. 118 - do końca), Dekoracyjna, Elektronowa, Energetyków (nieparzyste), Jagiellonki, Konstruktorów, Krasińskiego, Mechaników, Ruczajowa, Rusałki, Rzeźniczaka, Spawaczy, Strumykowa, Technologów, Trasa Północna, Zdrojowa, Al. Zjednoczenia (102a), Zamoyskiego, Źródlana, część Łężyca - Czarnkowo: Apartamentowa, Budowlanych, Irysowa, Inżynierska, Jagodowa, Makowa, Murarska, Malinowa, Maciejkowa, Poziomkowa, Różana, Tulipanowa.

ks. kan dr Jan Romaniuk

ul. Źródlana 33

Czynna w środy i piątki w godz:

• 16:00 - 17:00

Święte małżeństwo
Gary Thomas
Święte małżeństwo
Napisano już setki poradników o tym, jak budować „szczęśliwe małżeństwo”. Ale czy Bóg rzeczywiście ustanowił małżeństwo przede wszystkim po to, by uczynić nasz szczęśliwymi, czy może raczej… świętymi? Czy w małżeństwie chodzi wyłącznie o naszą relację ze współmałżonkiem, czy może także ze Stwórcą?

I czytanie: 1 Kor 1,26-31
Psalm: Ps 33,12-13.18-21
Aklamacja: Ef 1,17-18
Ewangelia: Mt 25,14-30

Wstań! Albo będziesz święty, albo będziesz nikim
ks. Piotr Pawlukiewicz
Wstań! Albo będziesz święty, albo będziesz nikim
Ks. Pawlukiewicz nie potrafi być nudny. Kiedy mówi, sprawia, że nie chcesz by kończył. A to co mówi sprawia, że chcesz w swoim życiu zmiany. Dzisiaj ks. Pawlukiewicz mówi Ci: Wstań! Albo będziesz święty, albo będziesz nikim. Nie bądź „trochę święty” bo nie chcesz być „trochę w niebie”. Warto go posłuchać. Warto coś w swoim życiu zmieniać.

Ewa czuje inaczej