Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Parafia św. Franciszka z Asyżu Zielona Góra

2018-02-18 I Niedziela Wielkiego Postu

1. O godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy.
  2. Taca budowlana z ostatniej niedzieli wyniosła wraz kopertami: 14.248 zł i 20 €. Za te ofiary z serca dziękujemy. Jak można zauważyć, pojawiły się pierwsze okna w budowanym kościele, na najwyższej kondygnacji, jest ich w sumie 24. Trwają prace budowlane przy wieży kościoła, to przedostatni etap. Ostatni to wieżyczka zwieńczona krzyżem. W samej wieży trwają przygotowania do założenia schodów.
  3. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. zbierane są ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
  4. We czwartek 22 lutego święto katedry św. Piotra.
  5. Program nabożeństw wielkopostnych wywieszony na plakatach.
  6. Relacja z piątego spotkania Parafialnego Zespołu Synodalnego na stronie internetowej i tablicach ogłoszeń.
  7. Papież Franciszek zwrócił się do całego Kościoła i ogłosił specjalny dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany 23 lutego 2018, w piątek. Jego szczególną intencją będzie Demokratyczna Republika Konga i Sudan Południowy.
  8. W najbliższą niedzielę 25 lutego zbiórka do puszek po Mszach św. na cele misyjne Ad Gentes. W tym dniu będziemy także gościć Księży Paulistów (od św. Pawła), którzy opowiedzą nam o fascynacjach Pismem Św. Celem zgromadzenia jest ewangelizacja za pośrednictwem środków masowego komunikowania. Nadrzędnym celem apostolstwa dla paulistów jest danie ludziom Pisma Świętego. Bł. Jakub Alberione chciał, aby w każdym domu czytano Biblię, aby była ona tłumaczona na wszystkie języki i dostępna w najtańszych wydaniach. Po Mszach św. będzie można zaopatrzyć się w księgę Pisma Św. Będzie to nam potrzebne podczas naszych rekolekcji wielkopostnych i nie tylko, bo ta Księga, ma nam towarzyszyć w codziennym życiu. W wielu domach są egzemplarze nie katolickie, lub ich nie ma wcale.
  9. Przypominamy i prosimy, aby w niedzielę spowiadać się przed Mszą św., a nie w trakcie. Puszka pod figurą św. Antoniego, to nie tylko składanie próśb i podziękowań, ale także ofiary tam składane w całości przeznaczone są na pomoc ubogim i dla świetlicy „Aniołkolatki”. Jest najnowszy numer naszej gazetki „Pokój i dobro” zachęcamy do czytania informacji z życia naszej parafii.
  10. W naszych domach często zalegają nieużywane już księgozbiory. Biblioteka Instytutu Teologicznego św. Edyty Stein w Zielonej Górze chętnie przyjmie wszelkie oferowane zbiory książek. Osoby zainteresowane oddaniem książek prosimy o pozostawienie numeru kontaktowego i adresu w zakrystii.

Kościół p.w. św. Franciszka z Asyżu

14 sierpnia 1999 ks. bp. Adam Dyczkowski podpisał dekret o utworzeniu w Zielonej Górze parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu, a w niedzielę 22 sierpnia 1999 roku, poprzez oficjalne odczytanie dekretu parafia rozpoczęła swoje istnienie.

Ulice: Bociania, Botaniczna (numery nieparzyste oraz parzyste od nr 16), Czyżykowa, Festiwalowa, Jaskółcza (numery parzyste), Kilińskiego, Kosynierów, Kożuchowska (numery nieparzyste od nr 15 do 35a), Krasickiego, Łabędzia, Maciejowicka, Madalińskiego, Nasza, Ogrodowa (numery nieparzyste: 5a,b,c,d 7a,b oraz parzyste od 40 do 56), Orla, Pawia, Piastowska, Ptasia, Połaniecka, Prymasa Wyszyńskiego (numery parzyste od nr 6 do 10 i nieparzyste od nr 1 do 11), Racławicka, Sokola, Sowia, Szczekocińska, Waszczyka, Wiśniowa (numery parzyste), Witebska (numery parzyste), Wypoczynek, Żurawia.

o. Stanisław Glista

ul. Kilińskiego 5

Napisz email: zielonag@franciszkanie.pl

Czynna w poniedziałek po Mszy świętej o 18.00, oraz w środy i czwartki od 16.00 do 17.00, (w lipcu i sierpniu kancelaria czynna w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 18.00).

Tel. 068/412 40 31, kancelaria parafialna mieści się w kaplicy przy ul. Kilińskiego 5

Konta bankowe

Święty Jan Paweł II
Jarosław Szarek, Joanna Szarek
Święty Jan Paweł II
Niniejsze wydanie poświęcamy największemu z Polaków, ogłoszonemu świętym 27 kwietnia 2014 roku, Janowi Pawłowi II. Obecnie wzrasta już pokolenie dzieci, którym nie było dane poznać tej niezwykłej postaci. Znają go jedynie z pamiątkowych zdjęć, filmów czy książek. Dlatego my, ludzie, którzy wzrastaliśmy w otoczeniu świętości Jana Pawła II, mamy za zadanie kultywować jego pamięć w najmłodszych.

Przewodnik do wnętrza Zamku
Tomás Álvarez OCD
Przewodnik do wnętrza Zamku
Zamek wewnętrzny to coś więcej niż książka. To niezwykły symbol tajemnicy człowieka; to „dusza” jego autorki, Teresy od Jezusa, która stopniowo przemieszcza, wznosi się z jednego mieszkania do drugiego. To program – kobiecy, a zarazem batalistyczny – życia duchowego chrześcijanina.

Urzekająca