Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca

Parafia św. Józefa Oblubieńca Zielona Góra

2018-02-18 I Niedziela Wielkiego Postu

1. W piątek Droga Krzyżowa, w terenie o godz. 17.00, w Kościele o godz. 18.00.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedzielę o godz. 17.20.
  3. Parafialny zespół synodalny i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie robocze dzisiaj po Mszy św. wieczornej, o godz. 19.00, do Kawiarni „Pod Aniołami”.
  4. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który wezwał Kościół, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, Kościół w Polsce włącza się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Zachęcamy wiernych do indywidualnego postu w wyznaczonym przez Ojca Świętego dniu.
  5. W najbliższą sobotę tj. 24 lutego w Domu Biskupów przy ul. 30 stycznia w Gorzowie Wlkp. odbędzie się konferencja (wyłącznie dla osób dorosłych) na temat: Jak rozmawiać z dzieckiem o czystości? Zapraszamy wszystkich chętnych.
  6. Jednocześnie informujemy, że można zapisywać się na Studium nad małżeństwem i rodziną, które zainauguruje powyższa konferencja. Szczegółowe informacje w gablocie na zewnątrz Kościoła.
  7. Dzisiaj III niedziela miesiąca PZC przy wyjściu z Kościoła zbiera ofiary od osób wspierających ubogich.

Kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca

Parafia została utworzona wskutek podziału parafii zielonogórskich. Jako wikariat samodzielny od 1.07.1993 r. Erekcji parafii dokonał bp Adam Dyczkowski 19 marca 1994 r. Funkcję kościoła parafialnego spełnia kaplica p.w. św. Józefa.

Ulice: Agrestowa, Działkowa, Braci Gierymskich, Budziszyńska, Chełmońskiego, Foluszowa Francuska (parz. 2-10), Kossaka, Kręta, Leśna, Malczewskiego, Michałowskiego, Olchowa, Prosta, Porzeczkowa, Różana, Al. Wojska Polskiego (nieparz. 33-73, parz. 96-140), Wyczółkowskiego, Zacisze; os. Cegielnia: Ceramiczna, Fajansowa, Hoffmana, Kamionkowa, Klinkierowa

Rev. ks. kan. mgr Leszek Kazimierczak

ul. Prosta 47

068 453 38 01, 068 453 38 02

Czynna w następujące dni:

• Poniedziałek 19.00 - 20.00
  • Wtorek 19.00 - 20.00
  • Sobota 19.00 - 20.00
  • W sprawach pilnych o każdej porze

Amoris Laetitia
Papież Franciszek - Jorge Mario Bergoglio
Amoris Laetitia
RADOŚĆ MIŁOŚCI przeżywana w rodzinach jest także radością Kościoła. Jak wskazali Ojcowie synodalni, pomimo licznych oznak kryzysu małżeństwa, „pragnienie rodziny jest stale żywe, zwłaszcza wśród ludzi młodych i motywuje Kościół”. Odpowiadające na to pragnienie „chrześcijańskie przepowiadanie dotyczące rodziny to doprawdy dobra nowina”.

Nowenna Miłosierdzia
św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Faustyna Kowalska
Nowenna Miłosierdzia
Nowenna Miłosierdzia ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus i św. Faustyną Kowalską. Do książeczki dodawana jest relikwia św.Faustyny.

Warto pokochać teściową