Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca

Parafia św. Józefa Oblubieńca Zielona Góra

2016-01-03 Ogłoszenia Duszpasterskie w II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

1. W czasie trwania kolędy biuro parafialne czynne będzie tylko w soboty od godz. 10.00 - 11.00.
  2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego.
  3. W dniu 9 stycznia (sobota), odbędzie się spotkanie grupy wsparcia dla rodziców w żałobie po stracie dziecka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00, Mszą świętą w kaplicy w Hospicjum.
  4. We środę 6 stycznia 2016 r. w Zielonej Górze odbędzie się 5 Lubuski Orszak Trzech Króli. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po jej zakończeniu, ok. godz. 13.00 rozpocznie się formowanie orszaku, który wyruszy następnie Al. Niepodległości w kierunku Starego Rynku, gdzie jego uczestnicy wezmą udział we wspólnym kolędowaniu oraz w „Misterium Trzech Króli”.
  5. Zbliża się okres naszych rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na nasze Hospicjum. Informacje potrzebna dla Urzędu Skarbowego wyłożone są na krzesłach przy wyjściu z Kościoła .

Kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca

Parafia została utworzona wskutek podziału parafii zielonogórskich. Jako wikariat samodzielny od 1.07.1993 r. Erekcji parafii dokonał bp Adam Dyczkowski 19 marca 1994 r. Funkcję kościoła parafialnego spełnia kaplica p.w. św. Józefa.

Ulice: Agrestowa, Działkowa, Braci Gierymskich, Budziszyńska, Chełmońskiego, Foluszowa Francuska (parz. 2-10), Kossaka, Kręta, Leśna, Malczewskiego, Michałowskiego, Olchowa, Prosta, Porzeczkowa, Różana, Al. Wojska Polskiego (nieparz. 33-73, parz. 96-140), Wyczółkowskiego, Zacisze; os. Cegielnia: Ceramiczna, Fajansowa, Hoffmana, Kamionkowa, Klinkierowa

Rev. ks. kan. mgr Leszek Kazimierczak

ul. Prosta 47

068 453 38 01, 068 453 38 02

Czynna w następujące dni:

• Poniedziałek 19.00 - 20.00
  • Wtorek 19.00 - 20.00
  • Sobota 19.00 - 20.00
  • W sprawach pilnych o każdej porze

Szatan nienazwany
Irene Corona
Szatan nienazwany
Irene Corona w pasjonujący sposób opowiada o historii zła i grzechu Szatana, a także próbuje wyjaśnić, dlaczego Bóg pozwala na działanie diabła. Mówi też o walce, którą Szatan prowadzi przeciwko człowiekowi: o jej przyczynach, o mocy i sposobie działania diabła (pokusy, dręczenie, oszustwa itp.).

I czytanie: Wj 32,7-14
Aklamacja: Ez 18,31

Jak zarobić duże pieniądze w swojej firmie
Jeffrey J. Fox
Jak zarobić duże pieniądze w swojej firmie
To ty jesteś swoją najlepszą inwestycją. Dlatego nigdy nie jest za późno na założenie własnej firmy. Ray Kroc założył McDonald's po pięćdziesiątce. Pułkownik Sanders założył Kentucky Fried Chicken (KFC) po sześćdziesiątce. Nigdy też nie jesteś zbyt młody na biznes. Michael Dell założył Dell Computers jako student college'u.

Warto naprawić małżeństwo