parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca

Parafia św. Józefa Oblubieńca Zielona Góra

2016-01-03 Ogłoszenia Duszpasterskie w II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

1. W czasie trwania kolędy biuro parafialne czynne będzie tylko w soboty od godz. 10.00 - 11.00.
  2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego.
  3. W dniu 9 stycznia (sobota), odbędzie się spotkanie grupy wsparcia dla rodziców w żałobie po stracie dziecka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00, Mszą świętą w kaplicy w Hospicjum.
  4. We środę 6 stycznia 2016 r. w Zielonej Górze odbędzie się 5 Lubuski Orszak Trzech Króli. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po jej zakończeniu, ok. godz. 13.00 rozpocznie się formowanie orszaku, który wyruszy następnie Al. Niepodległości w kierunku Starego Rynku, gdzie jego uczestnicy wezmą udział we wspólnym kolędowaniu oraz w „Misterium Trzech Króli”.
  5. Zbliża się okres naszych rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na nasze Hospicjum. Informacje potrzebna dla Urzędu Skarbowego wyłożone są na krzesłach przy wyjściu z Kościoła .

Kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca

Parafia została utworzona wskutek podziału parafii zielonogórskich. Jako wikariat samodzielny od 1.07.1993 r. Erekcji parafii dokonał bp Adam Dyczkowski 19 marca 1994 r. Funkcję kościoła parafialnego spełnia kaplica p.w. św. Józefa.

Ulice: Agrestowa, Działkowa, Braci Gierymskich, Budziszyńska, Chełmońskiego, Foluszowa Francuska (parz. 2-10), Kossaka, Kręta, Leśna, Malczewskiego, Michałowskiego, Olchowa, Prosta, Porzeczkowa, Różana, Al. Wojska Polskiego (nieparz. 33-73, parz. 96-140), Wyczółkowskiego, Zacisze; os. Cegielnia: Ceramiczna, Fajansowa, Hoffmana, Kamionkowa, Klinkierowa

Rev. ks. kan. mgr Leszek Kazimierczak

ul. Prosta 47

068 453 38 01, 068 453 38 02

Czynna w następujące dni:

• Poniedziałek 19.00 - 20.00
  • Wtorek 19.00 - 20.00
  • Sobota 19.00 - 20.00
  • W sprawach pilnych o każdej porze

Serce Jezusa
Jerzy Zieliński OCD
Serce Jezusa
Ojcowie Kościoła porównywali Serce Jezusa do sekretnej księgi opowiadającej historię miłości Syna Bożego do ludzi. Jej stronice pozostawały zapieczętowane aż do chwili, gdy zostało przebite lancą rzymskiego setnika. Rana natomiast ujawniła ich sekretną treść.

Aklamacja: Kol 3,1

Osioł w raju
o. Adam Szustak OP
Osioł w raju
Choć okładka na to nie wskazuje, to książka o. Adama Szustaka "osioł w raju" nie jest dla dzieci. Wszyscy jesteśmy osłami! Taki tytuł ma pierwszy rozdział i tak zaczyna swoje przemyślenia o. Szustak.

Dzikie serce