parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej Zielona Góra

2016-01-10 Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  2. Dziś Parafialny Zespół Caritas zbiera miesięczne składki od Grona Wspierających Ubogich.
  3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza 16 stycznia na pielgrzymkę do Rokitna na spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja z Ojcem z Radia. Zapisy w biurze Radia Maryja przy Konkatedrze św. Jadwigi.
  4. W piątek, 15 stycznia, dzień Imienin Ks. Biskupa Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie w intencji czcigodnego Solenizanta.
  5. W przyszłą niedzielę, podobnie, jak w poprzednich trzech latach, w trzecią niedzielę miesiąca od stycznia do kwietnia włącznie, prosimy o złożenie na ogrzewanie kościoła dobrowolnych ofiar imiennych w kopertach na tacę lub wpłacenie na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się na stronie parafialnej w Internecie a przekazy do wpłacenia są do pobrania w zakrystii.
  6. Wieczór rozpoczęcia modlitw przez wstawiennictwo św. Ojca Pio w środę o godz. 19,00.
  7. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą, którą od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 15.30, a w soboty o godz. 13.00.

Kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej

Konstrukcja szachulcowa na rzucie krzyża, dwukondygnacyjny, całość wsparta na słupach dębowych, bud. w latach 1746-1748, wieża budowana etapami, zakończenie bud. 1828r. Do 1945r. był kościołem ewangelickim, pośw. 1.12.1946r. Prezbiterium: ołtarz zbud. z drewna w 1748r.; w centralnej jego części obraz Matki Bożej Częstochowskiej z 1995r.

Ulice: Armii Krajowej, Dąbrowskiego (nieparz.), Dąbrówki, Długa, Grottgera, Jedności, Jelenia, Kasprowicza, Konopnickiej, Konstytucji 3-go Maja, Krakusa, Krawiecka, Krościeńska, Krucza, Kupiecka (32 - parz.), Licealna, Lisia, Lisowskiego, Łąkowa, Łużycka (1-12), 1-go Maja, Mariacka, Masarska, Mickiewicza (1-9), Miodowa, Młyńska, Moniuszki, Morwowa, Objazdowa, Okulickiego (nieparz. 1-25), Osadnicza, pl. Pocztowy, pl. Boh. Stalingradu, pl. Powstańców Wlkp., pl. Słowiański, Pod Filarami, Powstańców Warszawy, Polna, Reja, Rymarska, Skargi, Składowa, Sobieskiego, Słoneczna, Stary Rynek, Studzianki, Szarych Szeregów, Świętojańska, Św. Trójcy, Wandy, Wesoła, Węglowa, Wiejska, Wiśniowa (nieparz.), Wojska Polskiego (do 84), Zamkowa, Zjednoczenia (nieparz.), Żeromskiego.

Rev. ks. dziekan kan. mgr Mieczysław Dereń

ul. Kasprowicza 1

Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz.

• 11:00 - 12:00
  • 16:00 - 17:00

Telefon do kancelarii: 068 454 89 63

Żywy Płomień Miłości [FORMAT KIESZONKOWY]
św. Jan od Krzyża
Żywy Płomień Miłości [FORMAT KIESZONKOWY]
Żywy płomień miłości zawiera objaśnienie czterech strof, które mówią o najbardziej zażyłym i najdoskonalszym zjednoczeniu i przeobrażeniu duszy w Boga.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: Syr 3,17-18.20.28-29
Psalm: Ps 68,4-7.10-11
II czytanie: Hbr 12,18-19.22-24a
Aklamacja: Mt 11,29ab
Ewangelia: Łk 14,1.7-14

Kobieta boska tajemnica
Joachim Badeni OP, Judyta Syrek
Kobieta boska tajemnica
Judyta Syrek z Ojcem Joachimem Badenim. Dialog rozwija się w nieoczekiwanych kierunkach – podobnie jak nieprzewidywalna jest kobieta, bohaterka rozmowy. Zdarza się, że rozmówcy zaczynają się zastanawiać, co jest najważniejsze na pierwszej randce? Albo: czy kobieca intuicja może służyć do wykrywania herezji? Czym jest macierzyństwo? Czy makijaż jest zgodny z moralnością chrześcijańską? Jak można połączyć życie w małżeństwie z życiem kontemplacyjnym?

Dzikie serce