Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej Zielona Góra

2016-01-10 Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  2. Dziś Parafialny Zespół Caritas zbiera miesięczne składki od Grona Wspierających Ubogich.
  3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza 16 stycznia na pielgrzymkę do Rokitna na spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja z Ojcem z Radia. Zapisy w biurze Radia Maryja przy Konkatedrze św. Jadwigi.
  4. W piątek, 15 stycznia, dzień Imienin Ks. Biskupa Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie w intencji czcigodnego Solenizanta.
  5. W przyszłą niedzielę, podobnie, jak w poprzednich trzech latach, w trzecią niedzielę miesiąca od stycznia do kwietnia włącznie, prosimy o złożenie na ogrzewanie kościoła dobrowolnych ofiar imiennych w kopertach na tacę lub wpłacenie na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się na stronie parafialnej w Internecie a przekazy do wpłacenia są do pobrania w zakrystii.
  6. Wieczór rozpoczęcia modlitw przez wstawiennictwo św. Ojca Pio w środę o godz. 19,00.
  7. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą, którą od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 15.30, a w soboty o godz. 13.00.

Kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej

Konstrukcja szachulcowa na rzucie krzyża, dwukondygnacyjny, całość wsparta na słupach dębowych, bud. w latach 1746-1748, wieża budowana etapami, zakończenie bud. 1828r. Do 1945r. był kościołem ewangelickim, pośw. 1.12.1946r. Prezbiterium: ołtarz zbud. z drewna w 1748r.; w centralnej jego części obraz Matki Bożej Częstochowskiej z 1995r.

Ulice: Armii Krajowej, Dąbrowskiego (nieparz.), Dąbrówki, Długa, Grottgera, Jedności, Jelenia, Kasprowicza, Konopnickiej, Konstytucji 3-go Maja, Krakusa, Krawiecka, Krościeńska, Krucza, Kupiecka (32 - parz.), Licealna, Lisia, Lisowskiego, Łąkowa, Łużycka (1-12), 1-go Maja, Mariacka, Masarska, Mickiewicza (1-9), Miodowa, Młyńska, Moniuszki, Morwowa, Objazdowa, Okulickiego (nieparz. 1-25), Osadnicza, pl. Pocztowy, pl. Boh. Stalingradu, pl. Powstańców Wlkp., pl. Słowiański, Pod Filarami, Powstańców Warszawy, Polna, Reja, Rymarska, Skargi, Składowa, Sobieskiego, Słoneczna, Stary Rynek, Studzianki, Szarych Szeregów, Świętojańska, Św. Trójcy, Wandy, Wesoła, Węglowa, Wiejska, Wiśniowa (nieparz.), Wojska Polskiego (do 84), Zamkowa, Zjednoczenia (nieparz.), Żeromskiego.

Rev. ks. dziekan kan. mgr Mieczysław Dereń

ul. Kasprowicza 1

Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz.

• 11:00 - 12:00
  • 16:00 - 17:00

Telefon do kancelarii: 068 454 89 63

Święty Juda Tadeusz - Skuteczni święci

Święty Juda Tadeusz, krewny Jezusa i Maryi to jeden z dwunastu apostołów, męczennik. Orędownik w sprawach beznadziejnych, do którego sam Jezus nakazał nam się zwracać z ufnością, udzielając za jego przyczyną pomocy tym, którzy znajdują się w rozpaczliwie trudnym położeniu. Patron wykonujących zawody podwyższonego ryzyka: strażaków, policjantów, lekarzy.

Aklamacja: J 16,28
Ewangelia: J 16,20-23a

Święte małżeństwo
Gary Thomas
Święte małżeństwo
Napisano już setki poradników o tym, jak budować „szczęśliwe małżeństwo”. Ale czy Bóg rzeczywiście ustanowił małżeństwo przede wszystkim po to, by uczynić nasz szczęśliwymi, czy może raczej… świętymi? Czy w małżeństwie chodzi wyłącznie o naszą relację ze współmałżonkiem, czy może także ze Stwórcą?

Krokodyl dla ukochanej