parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej Zielona Góra

2016-01-10 Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  2. Dziś Parafialny Zespół Caritas zbiera miesięczne składki od Grona Wspierających Ubogich.
  3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza 16 stycznia na pielgrzymkę do Rokitna na spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja z Ojcem z Radia. Zapisy w biurze Radia Maryja przy Konkatedrze św. Jadwigi.
  4. W piątek, 15 stycznia, dzień Imienin Ks. Biskupa Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie w intencji czcigodnego Solenizanta.
  5. W przyszłą niedzielę, podobnie, jak w poprzednich trzech latach, w trzecią niedzielę miesiąca od stycznia do kwietnia włącznie, prosimy o złożenie na ogrzewanie kościoła dobrowolnych ofiar imiennych w kopertach na tacę lub wpłacenie na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się na stronie parafialnej w Internecie a przekazy do wpłacenia są do pobrania w zakrystii.
  6. Wieczór rozpoczęcia modlitw przez wstawiennictwo św. Ojca Pio w środę o godz. 19,00.
  7. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą, którą od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 15.30, a w soboty o godz. 13.00.

Kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej

Konstrukcja szachulcowa na rzucie krzyża, dwukondygnacyjny, całość wsparta na słupach dębowych, bud. w latach 1746-1748, wieża budowana etapami, zakończenie bud. 1828r. Do 1945r. był kościołem ewangelickim, pośw. 1.12.1946r. Prezbiterium: ołtarz zbud. z drewna w 1748r.; w centralnej jego części obraz Matki Bożej Częstochowskiej z 1995r.

Ulice: Armii Krajowej, Dąbrowskiego (nieparz.), Dąbrówki, Długa, Grottgera, Jedności, Jelenia, Kasprowicza, Konopnickiej, Konstytucji 3-go Maja, Krakusa, Krawiecka, Krościeńska, Krucza, Kupiecka (32 - parz.), Licealna, Lisia, Lisowskiego, Łąkowa, Łużycka (1-12), 1-go Maja, Mariacka, Masarska, Mickiewicza (1-9), Miodowa, Młyńska, Moniuszki, Morwowa, Objazdowa, Okulickiego (nieparz. 1-25), Osadnicza, pl. Pocztowy, pl. Boh. Stalingradu, pl. Powstańców Wlkp., pl. Słowiański, Pod Filarami, Powstańców Warszawy, Polna, Reja, Rymarska, Skargi, Składowa, Sobieskiego, Słoneczna, Stary Rynek, Studzianki, Szarych Szeregów, Świętojańska, Św. Trójcy, Wandy, Wesoła, Węglowa, Wiejska, Wiśniowa (nieparz.), Wojska Polskiego (do 84), Zamkowa, Zjednoczenia (nieparz.), Żeromskiego.

Rev. ks. dziekan kan. mgr Mieczysław Dereń

ul. Kasprowicza 1

Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz.

• 11:00 - 12:00
  • 16:00 - 17:00

Telefon do kancelarii: 068 454 89 63

W niebie i na ziemi
Papież Franciszek - Jorge Mario Bergoglio, Abraham Skórka
W niebie i na ziemi
Pierwsza książka papieża Franciszka na polskim rynku – jego duchowe credo w bezprecedensowej rozmowie z rabinem polskiego pochodzenia.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

I czytanie: Ap 11,19a;12,1.3-6a.10ab
Psalm: Ps: Jdt 13,18-20
II czytanie: Kol 1,12-16
Aklamacja: J 19,27

Sekret ocalenia
Henryk Bejda
Sekret ocalenia
To bodaj pierwsza na polskim rynku książka, w której dziennikarz prowadzi klasyczne śledztwo, ale jego ustalenia wykraczają poza racjonalnie pojmowane schematy, a wręcz zahaczają o tajemnice Najwyższego. Znakomicie, żywo, w reporterskim stylu napisana publikacja z gatunku tych, których nie sposób odłożyć przed przeczytaniem ostatniej strony.

Warto pokochać teściową