parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej Zielona Góra

2016-01-10 Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  2. Dziś Parafialny Zespół Caritas zbiera miesięczne składki od Grona Wspierających Ubogich.
  3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza 16 stycznia na pielgrzymkę do Rokitna na spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja z Ojcem z Radia. Zapisy w biurze Radia Maryja przy Konkatedrze św. Jadwigi.
  4. W piątek, 15 stycznia, dzień Imienin Ks. Biskupa Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie w intencji czcigodnego Solenizanta.
  5. W przyszłą niedzielę, podobnie, jak w poprzednich trzech latach, w trzecią niedzielę miesiąca od stycznia do kwietnia włącznie, prosimy o złożenie na ogrzewanie kościoła dobrowolnych ofiar imiennych w kopertach na tacę lub wpłacenie na konto bankowe parafii. Numer konta znajduje się na stronie parafialnej w Internecie a przekazy do wpłacenia są do pobrania w zakrystii.
  6. Wieczór rozpoczęcia modlitw przez wstawiennictwo św. Ojca Pio w środę o godz. 19,00.
  7. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą, którą od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 15.30, a w soboty o godz. 13.00.

Kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej

Konstrukcja szachulcowa na rzucie krzyża, dwukondygnacyjny, całość wsparta na słupach dębowych, bud. w latach 1746-1748, wieża budowana etapami, zakończenie bud. 1828r. Do 1945r. był kościołem ewangelickim, pośw. 1.12.1946r. Prezbiterium: ołtarz zbud. z drewna w 1748r.; w centralnej jego części obraz Matki Bożej Częstochowskiej z 1995r.

Ulice: Armii Krajowej, Dąbrowskiego (nieparz.), Dąbrówki, Długa, Grottgera, Jedności, Jelenia, Kasprowicza, Konopnickiej, Konstytucji 3-go Maja, Krakusa, Krawiecka, Krościeńska, Krucza, Kupiecka (32 - parz.), Licealna, Lisia, Lisowskiego, Łąkowa, Łużycka (1-12), 1-go Maja, Mariacka, Masarska, Mickiewicza (1-9), Miodowa, Młyńska, Moniuszki, Morwowa, Objazdowa, Okulickiego (nieparz. 1-25), Osadnicza, pl. Pocztowy, pl. Boh. Stalingradu, pl. Powstańców Wlkp., pl. Słowiański, Pod Filarami, Powstańców Warszawy, Polna, Reja, Rymarska, Skargi, Składowa, Sobieskiego, Słoneczna, Stary Rynek, Studzianki, Szarych Szeregów, Świętojańska, Św. Trójcy, Wandy, Wesoła, Węglowa, Wiejska, Wiśniowa (nieparz.), Wojska Polskiego (do 84), Zamkowa, Zjednoczenia (nieparz.), Żeromskiego.

Rev. ks. dziekan kan. mgr Mieczysław Dereń

ul. Kasprowicza 1

Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz.

• 11:00 - 12:00
  • 16:00 - 17:00

Telefon do kancelarii: 068 454 89 63

Boże singielki. Dzielne dziewczyny idą do nieba... same?
Paola Lazzarini
Boże singielki. Dzielne dziewczyny idą do nieba... same?
Kim jest Boża singielka? Jest kobietą, wierną i zaangażowaną, znajdującą się w sytuacji, na którą nie ma wpływu, jednak stara się stawić jej czoła z wiarą i szczyptą ironii.

Wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

I czytanie: Jr 7,1-11
Psalm: Ps 84,3-6.8.11
Aklamacja: Jk 1,21
Ewangelia: Mt 13,24-30

I czytanie: Jr 14,17-22
Psalm: Ps 79,8-9.11.13
Ewangelia: Mt 13,36-43

Liturgia Godzin - Dodatek do tomu II

Teksty własne o świętych. Prezentowana publikacja jest broszurowym dodatkiem do brewiarza, zawierającym formularze o nowych Świętych i Błogosławionych wyniesionych do chwały ołtarzy.

Warto pokochać teściową