Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej Zielona Góra

2017-10-01 XXVI niedziela zwykła

1. Nasze Seminarium Duchowne w Paradyżu rozpoczyna nowy rok akademicki. Wszystkie parafie rokrocznie zobowiązane są do przekazania w każdym miesiącu ofiar na utrzymanie seminarium. Prosimy każdą rodzinę o złożenie na ten cel w jedną z niedziel października, ofiary w kopercie lub dokonanie wpłaty na konto parafialne. Koperty są obok gazet. Przekazy z kontem parafii są w zakrystii.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec codziennie o godz. 17:15. Dzieci, zwłaszcza I-Komunijne z klas III, zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, środy i piątki, również na godz. 17:15.
  3. W środę Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu obchodzi swoją uroczystość odpustową. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Mszę św. o godz. 18:00.
  4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwie modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  5. W I piątek po Mszy o godz. 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00. Adorację zakończy Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
  6. W sobotę o godz. 9:00 nabożeństwo fatimskie o Niepokalanym Sercu Maryi i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  7. W sobotę chorych odwiedzą księża Piotr i Dawid. Ks. Arkadiusz zawiadomi swoich chorych telefoniczne.
  8. Zachęcamy do wzięcia udziału w sobotnim „Różańcu do granic”, aby opleść Polskę modlitwą. Na plakacie i ulotkach są informację o programie i miejscach modlitwy wzdłuż granicy zachodniej naszej diecezji i zarazem Ojczyzny. W naszym kościele od godz. 14:00 do 15:30 będziemy modlić się różańcem w łączności z osobami na granicy. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa różańcowego o godz. 17:15.
  9. Są jeszcze ostatnie miejsca na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Rokitna w sobotę 7 października. Wyjazd autokarem spod Filharmonii o godz. 730. Zapisy w zakrystii.
  10. Zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, a więc uczniów klas VII i II gimnazjum w biurze parafialnym przy ul. Kasprowicza 1 w piątek o godz. 17:00.
  11. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w domu parafialnym w sobotę o godz. 17:00.
  12. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia,wspierające naukę młodzieży z ubogich rodzin.
  13. Spowiedź w naszym kościele w dni powszednie 15 minut przed Mszą o godz. 7:00 oraz pół godziny przed Mszą o 10:00 i 18:00. W niedzielę podczas każdej Mszy św.
  14. W środę po Mszy św. o godz. 10:00 będzie można nabyć cebulki żonkili. Wiosną ich kwiaty utworzą „Pola nadziei” - znak jedności i pomocy ludziom cierpiącym przebywającym w hospicjach.
  15. Spotkanie scholi dziewczęcej w sobotę o godz. 11:00 w domu parafialnym.
  16. Parafia Najśw. Zbawiciela i Koło Przyjaciół Radia Maryja organizują pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w dniach 13-15 października. Informacje i zapisy w Kole Przyjaciół Radia Maryja.
  17. Straż Pożarna, w wyniku kontroli naszego kościoła, zobowiązała parafię do wykonania kosztownych prac zabezpieczających, na które będą potrzebne środki. Prace porządkowe musimy wykonać sami jeszcze w tym miesiącu ale wymagają one pomocy mężczyzn. Prosimy o taką pomoc w najbliższą sobotę o godz. 11:00.
  18. W prasie katolickiej o Różańcu do granic, wołaniu o trzeźwość, a także: w Niedzieli o różańcowym zwycięstwie, czekaniu na cud i pielgrzymce u o. Pio; w Gościu Niedzielnym o misji sióstr Elżbietanek, Dziele Nowego Tysiąclecia, sporcie bez barier i o Kościele bez paniki.
  19. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

Kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej

Konstrukcja szachulcowa na rzucie krzyża, dwukondygnacyjny, całość wsparta na słupach dębowych, bud. w latach 1746-1748, wieża budowana etapami, zakończenie bud. 1828r. Do 1945r. był kościołem ewangelickim, pośw. 1.12.1946r. Prezbiterium: ołtarz zbud. z drewna w 1748r.; w centralnej jego części obraz Matki Bożej Częstochowskiej z 1995r.

Ulice: Armii Krajowej, Dąbrowskiego (nieparz.), Dąbrówki, Długa, Grottgera, Jedności, Jelenia, Kasprowicza, Konopnickiej, Konstytucji 3-go Maja, Krakusa, Krawiecka, Krościeńska, Krucza, Kupiecka (32 - parz.), Licealna, Lisia, Lisowskiego, Łąkowa, Łużycka (1-12), 1-go Maja, Mariacka, Masarska, Mickiewicza (1-9), Miodowa, Młyńska, Moniuszki, Morwowa, Objazdowa, Okulickiego (nieparz. 1-25), Osadnicza, pl. Pocztowy, pl. Boh. Stalingradu, pl. Powstańców Wlkp., pl. Słowiański, Pod Filarami, Powstańców Warszawy, Polna, Reja, Rymarska, Skargi, Składowa, Sobieskiego, Słoneczna, Stary Rynek, Studzianki, Szarych Szeregów, Świętojańska, Św. Trójcy, Wandy, Wesoła, Węglowa, Wiejska, Wiśniowa (nieparz.), Wojska Polskiego (do 84), Zamkowa, Zjednoczenia (nieparz.), Żeromskiego.

Rev. ks. dziekan kan. mgr Mieczysław Dereń

ul. Kasprowicza 1

Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz.

• 11:00 - 12:00
  • 16:00 - 17:00

Telefon do kancelarii: 068 454 89 63

Wiara ma znaczenie
Josh McDowell
Wiara ma znaczenie
Wiara ma znaczenie. Jezus jest prawdą – to cykl 5 spotkań dla dorosłych z wykładami Josha McDowella na DVD. Są to materiały do pięciu spotkań, na których Josh pokazuje, w jaki sposób młodzi ludzie przyjęli zniekształcone poglądy o Bogu, prawdzie i rzeczywistości i co wy, jako dorośli, możecie z tym zrobić.

Rozważania o wierze [OPRAWA MIĘKKA]
ks. Tadeusz Dajczer
Rozważania o wierze [OPRAWA MIĘKKA]
Światowy bestseller; książka przetłumaczona na kilkadziesiąt języków.  Ks. Dajczer dzieli się doświadczeniem kierownictwa duchowego, nawołuje do zawierzenia Bogu. Prosty i jasny język przyciąga i angażuje uwagę czytelnika, rozbudza pragnienie doświadczenia Boga, zaprasza do wkroczenia na drogę świętości.

Warto naprawić małżeństwo