Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy Zielona Góra

2016-01-03 Ogłoszenia Duszpasterskie w II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

1. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. w Trzech Króli z poświęceniem wody, kredy i kadzidła - będą odprawione o godz. 8.30 - 10.30 - 12.00, 18.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00.
  2. Dalszy ciąg kolędy:
    • Poniedziałek - ul. Jędrzychowska 1 - 49
    • Wtorek - ul. Jędrzychowska 50 - 95
    • Czwartek - ul.Pszenna, Jarzębinowa, Jagodowa
    • Piątek - ul.Rolnicza, Rzepakowa, Konopna, Jęczmienna,Winna
    • Sobota - ul.Żytnia,Krzywa, Podwójna
    Kolędę rozpoczynamy codziennie o godz. 16.00 a w sobotę od godz. 10.00.
  3. Msze św. codziennie tylko rano o godz.7.00. Sprawy kancelaryjne w poniedziałek i czwartek o godz.9.00 lub rano po Mszy św.
  4. W przyszłą niedzielę na godz.16.00 zapraszamy grupy parafialne na spotkanie opłatkowe. Ta niedziela - Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.
  5. We wtorek w katedrze w Gorzowie Wlkp. o godz. 11.00 - ingres Biskupa Diecezjalnego - Tadeusza Lityńskiego - komunikat.

Kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Kaplica w dawnej restauracji, pośw. 1949r. Wewnątrz świątyni znajduje się obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy przywieziony ze Wschodu przez parafian. W 1997 rozpoczęto prace związane z budową nowej świątyni parafialnej na wzgórzu przy ulicy Kąpielowej.

Kościół Parafialny przy ulicy Szmaragdowej 2. Prace budowlane rozpoczęte w roku 1997 zostały ukończone w roku 2009 w stopniu pozwalającym na gromadzenie się w nowej świątyni.

Ulice: Agatowa, Ametystowa, Arctowskeigo, Azaliowa, Boczna, Bolka i Lolka, Bratkowa, Brylantowa, Budowlana, Bursztynowa, Calineczki, Chabrowa, Daliowa, Diamentowa, Domeyki, Dożynkowa, Fiołkowa, Goździkowa, Irysowa, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jasia i Małgosi, Jaśminowa, Jęczmienna, Jędrzychowska, Kaczeńcowa, Kalinowa, Kasztanowa, Kąpielowa, Kiełpińska, Kolberga, Konopna, Konwaliowa, Koralowa, Kożuchowska (od nr 35), Krasnoludków, Krokusowa, Królewny Śnieżki, Krzywa, Kubusia Puchatka, Lawendowa, Leszczynowa, Liliowa, Makowa, Mieczykowa, Misia Uszatka, Mokra, Nagietkowa, Nowojędrzychowska, Os. Robotnicze, Os. Wygoda, Parkowa, Perłowa, Pinokia, Piotrusia Pana, Plater Emilii, Podwójna, Przyrodnicza, Pszenna, Rezedowa, Rolnicza, Rubinowa, Rumiankowa, Rzepakowa, Sasankowa, Słonecznikowa, Słowicza, Stokrotkowa, Stolarska, Storczykowa, Szafirowa, Szmaragdowa, Tulipanowa, Turkusowa, Warzywna, Wierzbowa, Winna, Wronia, Zawilcowa, Zawiszy Czarnego, Zbożowa, Złotej Rybki, Żytnia

ks. Krzysztof Skokowski

ul. Jędrzychowska 53

Napisz email: parafia@mbnp.zgora.pl

• Kancelaria czynna w poniedziałki i czwartki w godzinach od 16:00 do 17:00.
  • Kancelaria znajduje się przy ul. Jędrzychowskiej 53 (wejście od ul. Krasnoludków)
  • W okresie wizyty duszpasterskiej (tzw. kolędy) kancelaria czynna jest rano od 8:00 do 9:00
  • W okresie wakacji kancelaria czynna tylko w czwartki od 16:00 do 17:00
  • Kancelaria jest nieczynna w czasie świąt kościelnych, rekolekcji parafialnych.
  • W sprawach pogrzebu można zgłaszać się poza godzinami urzędowania
  • Wezwania do chorego w każdym czasie - telefonicznie.

Moje dziecko doprowadza mnie do szału
Isabelle Filliozat
Moje dziecko doprowadza mnie do szału
Zastanawiasz się, dlaczego dziecko potrafi cię zezłościć tak bardzo, że masz ochotę krzyknąć lub trzasnąć drzwiami? Czy masz wrażenie, że Twoja pociecha do perfekcji opanowała metodę doprowadzania cię do szału? Nie jesteś bezradny! Z pomocą przychodzi znakomita francuska psychoterapeutka, Isabelle Filliozat.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I czytanie: Rdz 22,1-2.9-13.15-18
Psalm: Ps 116,10.15-19
II czytanie: Rz 8,31b-34
Aklamacja: Mt 17,7
Ewangelia: Mk 9,2-10

5 poziomów przywództwa
John C. Maxwell
5 poziomów przywództwa
Książki Johna C. Maxwella są od lat lekturą obowiązkową w moim zespole przywódczym. Nie znam nikogo, kto potrafiłby lepiej przełożyć dziesiątki lat doświadczeń w przywództwie na język praktycznych i łatwo zrozumiałych zasad przydatnych na każdym poziomie działalności kierowniczej.

Urzekająca