Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy Zielona Góra

2016-01-03 Ogłoszenia Duszpasterskie w II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

1. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. w Trzech Króli z poświęceniem wody, kredy i kadzidła - będą odprawione o godz. 8.30 - 10.30 - 12.00, 18.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00.
  2. Dalszy ciąg kolędy:
    • Poniedziałek - ul. Jędrzychowska 1 - 49
    • Wtorek - ul. Jędrzychowska 50 - 95
    • Czwartek - ul.Pszenna, Jarzębinowa, Jagodowa
    • Piątek - ul.Rolnicza, Rzepakowa, Konopna, Jęczmienna,Winna
    • Sobota - ul.Żytnia,Krzywa, Podwójna
    Kolędę rozpoczynamy codziennie o godz. 16.00 a w sobotę od godz. 10.00.
  3. Msze św. codziennie tylko rano o godz.7.00. Sprawy kancelaryjne w poniedziałek i czwartek o godz.9.00 lub rano po Mszy św.
  4. W przyszłą niedzielę na godz.16.00 zapraszamy grupy parafialne na spotkanie opłatkowe. Ta niedziela - Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.
  5. We wtorek w katedrze w Gorzowie Wlkp. o godz. 11.00 - ingres Biskupa Diecezjalnego - Tadeusza Lityńskiego - komunikat.

Kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Kaplica w dawnej restauracji, pośw. 1949r. Wewnątrz świątyni znajduje się obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy przywieziony ze Wschodu przez parafian. W 1997 rozpoczęto prace związane z budową nowej świątyni parafialnej na wzgórzu przy ulicy Kąpielowej.

Kościół Parafialny przy ulicy Szmaragdowej 2. Prace budowlane rozpoczęte w roku 1997 zostały ukończone w roku 2009 w stopniu pozwalającym na gromadzenie się w nowej świątyni.

Ulice: Agatowa, Ametystowa, Arctowskeigo, Azaliowa, Boczna, Bolka i Lolka, Bratkowa, Brylantowa, Budowlana, Bursztynowa, Calineczki, Chabrowa, Daliowa, Diamentowa, Domeyki, Dożynkowa, Fiołkowa, Goździkowa, Irysowa, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jasia i Małgosi, Jaśminowa, Jęczmienna, Jędrzychowska, Kaczeńcowa, Kalinowa, Kasztanowa, Kąpielowa, Kiełpińska, Kolberga, Konopna, Konwaliowa, Koralowa, Kożuchowska (od nr 35), Krasnoludków, Krokusowa, Królewny Śnieżki, Krzywa, Kubusia Puchatka, Lawendowa, Leszczynowa, Liliowa, Makowa, Mieczykowa, Misia Uszatka, Mokra, Nagietkowa, Nowojędrzychowska, Os. Robotnicze, Os. Wygoda, Parkowa, Perłowa, Pinokia, Piotrusia Pana, Plater Emilii, Podwójna, Przyrodnicza, Pszenna, Rezedowa, Rolnicza, Rubinowa, Rumiankowa, Rzepakowa, Sasankowa, Słonecznikowa, Słowicza, Stokrotkowa, Stolarska, Storczykowa, Szafirowa, Szmaragdowa, Tulipanowa, Turkusowa, Warzywna, Wierzbowa, Winna, Wronia, Zawilcowa, Zawiszy Czarnego, Zbożowa, Złotej Rybki, Żytnia

ks. Krzysztof Skokowski

ul. Jędrzychowska 53

Napisz email: parafia@mbnp.zgora.pl

• Kancelaria czynna w poniedziałki i czwartki w godzinach od 16:00 do 17:00.
  • Kancelaria znajduje się przy ul. Jędrzychowskiej 53 (wejście od ul. Krasnoludków)
  • W okresie wizyty duszpasterskiej (tzw. kolędy) kancelaria czynna jest rano od 8:00 do 9:00
  • W okresie wakacji kancelaria czynna tylko w czwartki od 16:00 do 17:00
  • Kancelaria jest nieczynna w czasie świąt kościelnych, rekolekcji parafialnych.
  • W sprawach pogrzebu można zgłaszać się poza godzinami urzędowania
  • Wezwania do chorego w każdym czasie - telefonicznie.

Wartość współżycia małżeńskiego
Jacek Pulikowski
Wartość współżycia małżeńskiego
Modne jest dziś życie w zgodzie z naturą. Dlaczego więc w sferze seksualności namawiani jesteśmy często przez świat do wynaturzeń? Wsłuchajmy się w nasze ciała, poznajmy je, zaakceptujmy i cieszmy się płynącym z tego szczęściem.

Quo Vadis
Martin Abram
Quo Vadis
Ta powieść to nie tylko fantastyczna, wciągająca, pełna zwrotów akcji i przygód, napisana z polotem romantyczna historia miłości Szymona i Angel. W przedstawionej wizji przyszłości dostrzeżemy doskonale rozpoznane, rozpracowane i po mistrzowsku opisane tajemnicze mechanizmy rządzące naszym światem i nami już dziś.

Warto naprawić małżeństwo