Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Parafia Miłosierdzia Bożego Zielona Góra

2018-02-18 I Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45, zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
  2. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas w środę 22.02. po Mszy Świętej.
  3. W czwartek od 8.30 do 22.00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Mszy Świętej.
  5. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który wezwał Kościół, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, Kościół w Polsce włącza się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. W ten dzień zachęcamy do podejmowania indywidualnego postu, a w kościele szczególną modlitwa będziemy otaczać te intencje.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek od godziny 16.30 do 17.30.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
  8. Wzorem lat poprzednich po nabożeństwie Gorzkich Żali prowadzona jest zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
  9. W przyszłą niedzielę można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich.
  10. Można pobrać skarbonkę Moja Jałmużna Wielkopostna 2018.
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
  12. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego powstała na terenie nowo tworzonej dzielnicy Zielonej Góry. Odpowiedzialnym za rozpoczęcie starań o budowę kościoła był ks. kan. Konrad Herrmann. 5.07.1987 r., ks. bp Józef Michalik, przy udziale ok. 2000 osób uroczyście poświęcił plac budowy. Od tego dnia w każdą niedzielę, na placu odprawiano Mszę św. Postawiono prowizoryczny barak-kaplicę oraz pomieszczenie do tymczasowego zamieszkania kapłana. W sierpniu 1988 r. erygowano samodzielny wikariat. Jego rektorem został mianowany ks. Zbigniew Stekiel. 20.06.1991 r. wykończono kaplicę adoracyjną, w której odtąd odprawiane są Msze św. w dni powszednie. 29.11.1992 r. ks. bp Józef Michalik poświęcił dużą kaplicę nawy bocznej, która jednorazowo może pomieścić ok. 900 osób i na wiele lat zaspokoi potrzeby wiernych tutejszej parafii.

Ulice: Os. Pomorskie, Os. Śląskie, Raculka

ks. Paweł Łobaczewski

Os. Kaszubskie 7

Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz. od 16:30 do 17:30 z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca i uroczystości kościelnych

Konta bankowe

Poradnik Małego Grzesznika
Sebastian Moryń
Poradnik Małego Grzesznika
Czy jest grzechem: jazda „na gapę, słuchanie muzyki metalowej, zmiana płci, granie w Totolotka?

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I czytanie: Rdz 22,1-2.9-13.15-18
Psalm: Ps 116,10.15-19
II czytanie: Rz 8,31b-34
Aklamacja: Mt 17,7
Ewangelia: Mk 9,2-10

Wielbię, więc żyję
Alain Dumont
Wielbię, więc żyję
Uwielbienie to mówienie Bogu „tak” we wszystkich sytuacjach życiowych - tych największych, ale również najprostszych. To oddawanie chwały w każdym momencie, niezależnie od tego, czy sprawy idą po naszej myśli, czy nie. Pozwala zawsze być zakotwiczonym w Jezusie i przezwyciężać wszystkie trudne doświadczenia, które nas spotykają.

Ewa czuje inaczej