Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Parafia Miłosierdzia Bożego Zielona Góra

2017-01-08 Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego.
  2. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
    - poniedziałek 9.01: os. Śląskie 3c do 6a (bez 5defg)
    - wtorek 10.01: os. Śląskie 6b do 8c
    - środa 11.01: os. Śląskie 9 do 11
    - czwartek 12.01: os. Śląskie 21, 12 i 5defg
    - piątek 13.01: ul. Raculka, ul. Polanka
    - sobota 14.01: os. Pomorskie 1
    Kolędę rozpoczynamy o 16.00, w soboty o 13.00.
  3. Na czas kolędy zmienia się organizacja celebracji liturgicznych w ciągu tygodnia. Msze Święte w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) sprawowane będą o godz. 9.00 (w kaplicy). Dodatkowo w piątek o godz. 15.00 (w kaplicy), zaś w sobotę o 18.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Można zamawiać Msze Święte, na nadchodzący czas jest dużo wolnych intencji.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich na opłatek parafialny. Rozpocznie się on o godz. 16.00 w kościele koncertem kolęd w wykonaniu zespołu New Message.
  5. We wtorek o 17.00 w kaplicy spotkanie Bractwa Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące.
  6. Zmianie ulegają również godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę od godziny 10.00 do 11.00.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się.
  8. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego powstała na terenie nowo tworzonej dzielnicy Zielonej Góry. Odpowiedzialnym za rozpoczęcie starań o budowę kościoła był ks. kan. Konrad Herrmann. 5.07.1987 r., ks. bp Józef Michalik, przy udziale ok. 2000 osób uroczyście poświęcił plac budowy. Od tego dnia w każdą niedzielę, na placu odprawiano Mszę św. Postawiono prowizoryczny barak-kaplicę oraz pomieszczenie do tymczasowego zamieszkania kapłana. W sierpniu 1988 r. erygowano samodzielny wikariat. Jego rektorem został mianowany ks. Zbigniew Stekiel. 20.06.1991 r. wykończono kaplicę adoracyjną, w której odtąd odprawiane są Msze św. w dni powszednie. 29.11.1992 r. ks. bp Józef Michalik poświęcił dużą kaplicę nawy bocznej, która jednorazowo może pomieścić ok. 900 osób i na wiele lat zaspokoi potrzeby wiernych tutejszej parafii.

Ulice: Os. Pomorskie, Os. Śląskie, Raculka

ks. Paweł Łobaczewski

Os. Kaszubskie 7

Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz. od 16:30 do 17:30 z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca i uroczystości kościelnych

Konta bankowe

Sakrament małżeństwa
Józef Augustyn SJ
Sakrament małżeństwa
Chcesz, by twoje małżeństwo było długie i szczęśliwe? Kilku rad, jak to osiągnąć, udziela znany i ceniony rekolekcjonista o. Józef Augustyn. Zwraca uwagę na elementy dobrego i trwałego związku, którego budowanie zaczyna się już w narzeczeństwie.

I czytanie: Wj 32,7-14
Aklamacja: Ez 18,31

Pamiątka Chrztu Świętego - dla chłopca

Ten elegancko wydany album można bez wahania podarować z okazji chrztu świętego. Tak radosny dzień wart jest uwiecznienia, dlatego w środku znajdziemy miejsca na wpisanie dat, wydarzeń, listy miłych gości oraz strony na wzruszające fotografie dziecka, które Pan Bóg przez ten sakrament uczynił dzieckiem Bożym, dziedzicem nieba. Album przygotowano w dwóch wersjach: dla dziewczynki i dla chłopca.

Krokodyl dla ukochanej