Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Parafia Miłosierdzia Bożego Zielona Góra

2018-02-18 I Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45, zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
  2. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas w środę 22.02. po Mszy Świętej.
  3. W czwartek od 8.30 do 22.00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Mszy Świętej.
  5. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który wezwał Kościół, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, Kościół w Polsce włącza się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. W ten dzień zachęcamy do podejmowania indywidualnego postu, a w kościele szczególną modlitwa będziemy otaczać te intencje.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek od godziny 16.30 do 17.30.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
  8. Wzorem lat poprzednich po nabożeństwie Gorzkich Żali prowadzona jest zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
  9. W przyszłą niedzielę można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich.
  10. Można pobrać skarbonkę Moja Jałmużna Wielkopostna 2018.
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
  12. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego powstała na terenie nowo tworzonej dzielnicy Zielonej Góry. Odpowiedzialnym za rozpoczęcie starań o budowę kościoła był ks. kan. Konrad Herrmann. 5.07.1987 r., ks. bp Józef Michalik, przy udziale ok. 2000 osób uroczyście poświęcił plac budowy. Od tego dnia w każdą niedzielę, na placu odprawiano Mszę św. Postawiono prowizoryczny barak-kaplicę oraz pomieszczenie do tymczasowego zamieszkania kapłana. W sierpniu 1988 r. erygowano samodzielny wikariat. Jego rektorem został mianowany ks. Zbigniew Stekiel. 20.06.1991 r. wykończono kaplicę adoracyjną, w której odtąd odprawiane są Msze św. w dni powszednie. 29.11.1992 r. ks. bp Józef Michalik poświęcił dużą kaplicę nawy bocznej, która jednorazowo może pomieścić ok. 900 osób i na wiele lat zaspokoi potrzeby wiernych tutejszej parafii.

Ulice: Os. Pomorskie, Os. Śląskie, Raculka

ks. Paweł Łobaczewski

Os. Kaszubskie 7

Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz. od 16:30 do 17:30 z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca i uroczystości kościelnych

Konta bankowe

Nie bój się, jest Miłość
O. Stanisław Jarosz OSPPE
Nie bój się, jest Miłość
Ta książka odkrywa nie tylko diagnozę zła i grzechu, ale jest głoszeniem i przekonywaniem o wielkiej miłości Boga do swoich dzieci. Bóg, który ciebie kocha daje skuteczne lekarstwo na choroby ciała i ducha, które przekraczają granice życia na ziemi. W walce duchowej ze swoją słabością, pokusą złym duchem, w której uczestniczysz, nie jesteś sam.

Poradnik homiletyczny
Ted Kyle, Ruth Peters, Richard A. Steele Jr., Evelyn Stoner, John Todd
Poradnik homiletyczny
Poradnik homiletyczny, tom zawierający ponad trzy tysiące zwięzłych opowiadań o działaniu Słowa Bożego w życiu konkretnych ludzi, o przyjmowaniu Ewangelii i pytaniach, które wzbudza ona w sercach słuchaczy, a także o odpowiedziach, których udzielili. Poradnik idzie za starym i życiowo sprawdzonym powiedzeniem: exempla trahunt (przykłady pociągają). Ci, którzy obserwują życie w kontekście Słowa Bożego, mogą dopisywać i przekazywać sami takie przykłady.

Dzikie serce