Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Parafia Miłosierdzia Bożego Zielona Góra

2017-10-01 XXVI niedziela zwykła

1. Rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Dziś nabożeństwo różańcowe o 17.45, w tygodniu o 17.20. W środę i piątek nabożeństwa różańcowe dla dzieci o 16.30
  2. Dziś na Mszy Świętej o  godz. 12.30 śpiewać będzie Chór Kościelny z parafii pw. św. Macieja Apostoła w Berlinie. Dziękujemy wszystkim osobom, które przygotowały ciasta, by ugościć chórzystów.
  3. Dziś  na Mszę Świętą o godzinie 16.30 zapraszamy wraz z rodzicami wszystkie dzieci przygotowujące się w tym roku do I Komunii Świętej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:
    1.  Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich prowadzoną przez Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
    2. Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00 wraz z adoracją do wieczornej Mszy Świętej
    3. Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 16:30
    4. Zmianę tajemnic Żywego Różańca w tym tygodniu wyjątkowo w poniedziałek (2.10) po Mszy Świętej wieczornej
  5. Odwiedziny chorych – chorzy będą odwiedzani w pierwszy piątek od godz. 9.00
  6. W dniu 3 października (wtorek) po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo synodalne i spotkanie Rady Parafialnej.
  7. W czwartek rozpoczynamy rekolekcje eucharystyczne, które będą trwały do przyszłych wakacji. Nauki będą głoszone tylko raz w tygodniu w czwartek na Mszy Świętej wieczornej.
  8. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotyka się Odnowa Charyzmatyczna.
  9. Również w piątek (6.10) w parafii pw. św. Urbana nawiedzenie figury Matki Bożej Fatimskiej – jednej z sześciu poświęconych przez Papieża Franciszka. Czuwanie rozpocznie się o 17.00 i potrwa do dnia następnego.
  10. Prowadzimy jeszcze zapisy na pielgrzymkę Żywego Różańca do Rokitna na sobotę 7.10.2017. Koszt to 20 PLN. Wyjazd o 8.30 spod plebanii.
  11. Informacje dla bierzmowanych pojawią się w połowie tygodnia na stronie internetowej naszej parafii.
  12. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę w godz. 16.30-17.30.
  13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny. Są bezpłatne egzemplarze czasopisma Dobre Nowiny.  Do nabycia są kalendarze diecezjalne. Duży kalendarz można nabyć za 7 złotych, a mały (jednokartkowy) za 2 złote.
  14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego powstała na terenie nowo tworzonej dzielnicy Zielonej Góry. Odpowiedzialnym za rozpoczęcie starań o budowę kościoła był ks. kan. Konrad Herrmann. 5.07.1987 r., ks. bp Józef Michalik, przy udziale ok. 2000 osób uroczyście poświęcił plac budowy. Od tego dnia w każdą niedzielę, na placu odprawiano Mszę św. Postawiono prowizoryczny barak-kaplicę oraz pomieszczenie do tymczasowego zamieszkania kapłana. W sierpniu 1988 r. erygowano samodzielny wikariat. Jego rektorem został mianowany ks. Zbigniew Stekiel. 20.06.1991 r. wykończono kaplicę adoracyjną, w której odtąd odprawiane są Msze św. w dni powszednie. 29.11.1992 r. ks. bp Józef Michalik poświęcił dużą kaplicę nawy bocznej, która jednorazowo może pomieścić ok. 900 osób i na wiele lat zaspokoi potrzeby wiernych tutejszej parafii.

Ulice: Os. Pomorskie, Os. Śląskie, Raculka

ks. Paweł Łobaczewski

Os. Kaszubskie 7

Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz. od 16:30 do 17:30 z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca i uroczystości kościelnych

Konta bankowe

Poradnik homiletyczny
Ted Kyle, Ruth Peters, Richard A. Steele Jr., Evelyn Stoner, John Todd
Poradnik homiletyczny
Poradnik homiletyczny, tom zawierający ponad trzy tysiące zwięzłych opowiadań o działaniu Słowa Bożego w życiu konkretnych ludzi, o przyjmowaniu Ewangelii i pytaniach, które wzbudza ona w sercach słuchaczy, a także o odpowiedziach, których udzielili. Poradnik idzie za starym i życiowo sprawdzonym powiedzeniem: exempla trahunt (przykłady pociągają). Ci, którzy obserwują życie w kontekście Słowa Bożego, mogą dopisywać i przekazywać sami takie przykłady.

Największe tajemnice duszy
Jerzy Zieliński OCD
Największe tajemnice duszy
Przed człowiekiem podejmującym swą życiową wędrówkę stoi wiele zadań. Bez wątpienia najważniejszym jest nabycie umiejętności życia do wewnątrz. W głębiach duszy, gdzie nieustannie przebywa Trójca Święta, znajdują się bowiem odpowiedzi na najważniejsze pytania tyczące się jej początków, misji i przeznaczenia.

Warto być ojcem