Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Parafia Miłosierdzia Bożego Zielona Góra

2017-01-08 Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego.
  2. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
    - poniedziałek 9.01: os. Śląskie 3c do 6a (bez 5defg)
    - wtorek 10.01: os. Śląskie 6b do 8c
    - środa 11.01: os. Śląskie 9 do 11
    - czwartek 12.01: os. Śląskie 21, 12 i 5defg
    - piątek 13.01: ul. Raculka, ul. Polanka
    - sobota 14.01: os. Pomorskie 1
    Kolędę rozpoczynamy o 16.00, w soboty o 13.00.
  3. Na czas kolędy zmienia się organizacja celebracji liturgicznych w ciągu tygodnia. Msze Święte w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) sprawowane będą o godz. 9.00 (w kaplicy). Dodatkowo w piątek o godz. 15.00 (w kaplicy), zaś w sobotę o 18.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Można zamawiać Msze Święte, na nadchodzący czas jest dużo wolnych intencji.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich na opłatek parafialny. Rozpocznie się on o godz. 16.00 w kościele koncertem kolęd w wykonaniu zespołu New Message.
  5. We wtorek o 17.00 w kaplicy spotkanie Bractwa Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące.
  6. Zmianie ulegają również godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę od godziny 10.00 do 11.00.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się.
  8. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego powstała na terenie nowo tworzonej dzielnicy Zielonej Góry. Odpowiedzialnym za rozpoczęcie starań o budowę kościoła był ks. kan. Konrad Herrmann. 5.07.1987 r., ks. bp Józef Michalik, przy udziale ok. 2000 osób uroczyście poświęcił plac budowy. Od tego dnia w każdą niedzielę, na placu odprawiano Mszę św. Postawiono prowizoryczny barak-kaplicę oraz pomieszczenie do tymczasowego zamieszkania kapłana. W sierpniu 1988 r. erygowano samodzielny wikariat. Jego rektorem został mianowany ks. Zbigniew Stekiel. 20.06.1991 r. wykończono kaplicę adoracyjną, w której odtąd odprawiane są Msze św. w dni powszednie. 29.11.1992 r. ks. bp Józef Michalik poświęcił dużą kaplicę nawy bocznej, która jednorazowo może pomieścić ok. 900 osób i na wiele lat zaspokoi potrzeby wiernych tutejszej parafii.

Ulice: Os. Pomorskie, Os. Śląskie, Raculka

ks. Paweł Łobaczewski

Os. Kaszubskie 7

Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz. od 16:30 do 17:30 z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca i uroczystości kościelnych

Konta bankowe

Encykliki Ojca Świętego Jana Pawła II
Encykliki Ojca Świętego Jana Pawła II
Nowy, pełny zbiór encyklik Jana Pawła II. Czternaście wielkich tekstów - od Redemptor hominis (1979) po Ecclesia de Eucharistia (2003) - to czternaście słupów milowych pontyfikatu. Adresowane nie tylko do członków Kościoła, ale także do „wszystkich ludzi dobrej woli”, omawiają najważniejsze - zdaniem Papieża - zagadnienia odnoszące się do treści wiary, do podstawowych problemów moralnych, do sytuacji człowieka oraz do zadań Kościoła w dzisiejszym świecie.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: Mdr 12,13.16-19
Psalm: Ps 86,5-6.9-10.15-16a
Aklamacja: Rz 8,26-27
Ewangelia: Mt 13,24-43

Prawdziwy przyjaciel
Justyna Wacławik
Prawdziwy przyjaciel
Książeczka, obok pouczającej historii z życia leśnych zwierząt, zawiera specjalny przewodnik dla rodziców i wychowawców. Jego autorem jest Gary Chapman, niezwykle popularny na świecie psycholog, autor i mówca, który poświęcił swoje życie pomocy rodzinom w budowaniu zdrowych i trwałych związków opartych na tradycyjnych wartościach biblijnych.

Warto być ojcem