parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Parafia Miłosierdzia Bożego Zielona Góra

2016-01-10 Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziś święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  2. Dziś druga niedziela miesiąca - taca przeznaczona jest na potrzeby parafii (nowe konfesjonały).
  3. Zapraszamy na opłatek grup i wspólnot parafialnych wszystkich ich członków i wszystkich zaangażowanych w życie parafialne dziś (Niedziela 10.01.2016) o godz. 16:00 w sali „Szukałem was”.
  4. Plan kolędy w tym tygodniu:
    • Poniedziałek: os. Pomorskie 25, 26
    • Wtorek: os. Pomorskie 21, 22, 23,
    • Czwartek: os. Pomorskie 17 A-F, 19, 20
    • Piątek: os. Pomorskie 17 G-H, 18
    • Sobota: os. Pomorskie 15 B-G, 16
    Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu od godz. 16:30, w sobotę od 10:00. W czasie kolędy Msza święta odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, zostaje przeniesiona na godz. 15:00 (wyjątkowo w ten poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 15:00).
  5. Zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie w środę o godz. 18:00
  6. Zapraszamy młodzież naszej parafii (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, lektorów, ministrantów, członków scholii i wszystkich chętnych) na spotkanie w ramach zielonogórskich przygotowań do Światowych Dni Młodych w piątek o godz. 18:00 na Mszę św. i na spotkanie do sali „Szukałem was”. Na spotkanie zaproszona jest także młodzież z całej Zielonej Góry, dlatego prosimy o pomoc w przyjęciu gości naszej parafii. Szczególną prośbę kierujemy do drogich Pań, które mogłyby upiec ciasta i przynieść je do sali „Szukałem was” w piątek w godz. 15:00-18:00, gdzie będą dyżurować Panie z Akcji Katolickiej. Chętne Panie mogą zgłaszać swoją pomoc ks. Michałowi.
  7. W piątek przypada dzień imienin bp. Pawła Sochy - pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za drogiego nam biskupa seniora.
  8. Dzieci z Przedszkola nr 24 „Wesoła Żyrafa” zapraszają na jasełka w naszej parafii w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
  9. Do nabycia jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela.

Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego powstała na terenie nowo tworzonej dzielnicy Zielonej Góry. Odpowiedzialnym za rozpoczęcie starań o budowę kościoła był ks. kan. Konrad Herrmann. 5.07.1987 r., ks. bp Józef Michalik, przy udziale ok. 2000 osób uroczyście poświęcił plac budowy. Od tego dnia w każdą niedzielę, na placu odprawiano Mszę św. Postawiono prowizoryczny barak-kaplicę oraz pomieszczenie do tymczasowego zamieszkania kapłana. W sierpniu 1988 r. erygowano samodzielny wikariat. Jego rektorem został mianowany ks. Zbigniew Stekiel. 20.06.1991 r. wykończono kaplicę adoracyjną, w której odtąd odprawiane są Msze św. w dni powszednie. 29.11.1992 r. ks. bp Józef Michalik poświęcił dużą kaplicę nawy bocznej, która jednorazowo może pomieścić ok. 900 osób i na wiele lat zaspokoi potrzeby wiernych tutejszej parafii.

Ulice: Os. Pomorskie, Os. Śląskie, Raculka

Rev. ks. lic. mgr Tadeusz Kulczyk

Os. Pomorskie 9

Biuro parafialne czynne: wtorek, środa, piątek w godz. 16:30 - 17:30 (z wyjątkiem pierwszego piątku m-ca).

Konta bankowe

Cudowna medycyna Świętej Hildegardy z Bingen, Doktora Kościoła
Dr Gottfried Hertzka, św. Hildegarda z Bingen
Cudowna medycyna Świętej Hildegardy z Bingen, Doktora Kościoła
Dzięki tej książce dowiemy się skąd brała się wiedza medyczna Hildegardy. Najistotniejszą różnicą między nią a współczesną nauką jest to, że źródło wiedzy średniowiecznej uzdro­wicielki było nadnaturalne, pochodzące z cudownych, udzielanych jej przez Boga wizji.

I czytanie: Hi 38,1.12-21;40,3-5
Psalm: Ps 139,1.3.7-10.13-14
Aklamacja: Ps 95.8ab

Krótka historia świętych
Lawrence S. Cunningham
Krótka historia świętych
Książka opowiada o powstaniu kultu świętych w chrześcijaństwie od jego źródeł w wieku męczenników po czasy obecne. Odwołuje się zarówno do dobrze znanych postaci świętych, takich jak Joanna d’Arc, jak i mniej znanych „świętych głupców” w tradycji prawosławnej.

Ewa czuje inaczej