Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Zielona Góra

2014-03-23 Ogłoszenia duszpasterskie na na III Niedzielę Wielkiego Postu

1. Porządek Mszy Świętych w naszej Parafii. W tygodniu Msze wieczorne o 18.30, zaś w Niedzielę Msze o 8.00,10.00, 12.00 i 18.00.
  2. Zachęcam do odwiedzania naszej strony parafialnej, która powoli zaczyna nabierać kolorów. Dostępna jest również nowa Sonda na temat naszego Biuletynu.
  3. Wszystkim solenizantom, jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia!
  4. Drogi krzyżowe w naszej parafii w każdy piątek o godzinie 18.00 (pół godziny przed Mszą) Proszę o podzielenie się grup w sprawie prowadzenia tego nabożeństwa. Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.00. Podczas Gorzkich Żali będzie zbierana ofiara na kwiaty do Bożego Grobu
  5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się 6-8.04.2014 - Dzieci z rodzicami i młodzież
    Podaję szczegółowy plan rekolekcji dla dorosłych w naszej Parafii:

22.03.2014 (sobota)
    10.00-12.00 Spowiedź święta prowadzona przez księży z naszego dekanatu
    16.00 - Msza Święta dla młodzieży i osób przygotowujących się do bierzmowania z nauką rekolekcyjną.
    18.30 - Msza Święta dla dorosłych a po niej koncert Ewangelizacyjny zespół klerycki (OFM)

23.03.2014
    Msze święte z nauką o 8.00,10.00,12.00,18.00 po Mszy Świętej o godzinie 12.00 koncert Ewangelizacyjny
    Rekolekcje poprowadzi Ojciec Profesor Kamil Paczkowski Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów Poznańskich.
    Serdecznie Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w naszych parafialnych rekolekcjach!
    Niedzielną tacą będziemy chcieli wesprzeć Seminarium Franciszkanów Poznańskich
  6. Chcąc powrócić do dawnej tradycji obowiązującej w naszej parafii sygnalizowania dzwonami z naszej dzwonnicy o odejściu do Pana parafian wierzących i praktykujących. Podajemy numery telefonów, gdyby ktoś życzył sobie sygnalizacji w razie śmierci proszę o telefon 68-324-99-06 oraz 691-531-700
  7. W dniu 11.04.2014 Nasza Parafia Organizuje wyjazd do Rokitna na Drogę Krzyżową w tamtejszym Sanktuarium. Koszt takiego wyjazdu to 10-15 zł. Wyjazd odbędzie się w piątek o godzinie 15.00 powrót około godziny 19.00. Uwaga dla osób przygotowujących się do bierzmowania ! Wszystkie osoby chcące przystąpić do tego sakramentu muszą uczestniczyć w tym wyjeździe jako formie rekolekcji. Zapisy w zakrystii.
  8. Droga Krzyżowa dla dzieci w Środę 26.03.2014 o godzinie 18.00
  9. Zebranie rodziców ministrantów odbędzie się po świętach wielkanocnych

Kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Styl halowy, bud. 1982-84 r., pośw. 17-12-1984 r.

Ludność parafii wywodzi się z dawnych Ziem Polskich, tj. Pogranicza polsko-rumuńskiego, Wileńszczyzny, a także z województw centralnych i zachodnich Polski. Przez prawie 40 lat punktem sakralnym była tymczasowa kaplica, poświęcona MB Niepokalanie Poczętej. Obsługiwana była przez kapłanów z par. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Wzrost liczby mieszkańców, włączenie Chynowa w obręb miasta Zielona Góra przyśpiesza dojrzewanie myśli o budowie kaplicy. Ponieważ warunki społeczno-polityczne nie sprzyjały budowaniu obiektów sakralnych, pierwotnie miało więc chodzić o punkt katechetyczny. Poświęcenia nowej salki-kaplicy dokonał bp Wilhelm Pluta, 19 grudnia 1982 r. Dwa lata później dokonano rozbudowania kaplicy. Erekcji parafii dokonał ks. bp Ordynariusz Wilhelm Pluta.

Ulice: Błotna, Bukowa, Chłodna, Chynowska, Dębowa, Drzymały, Grzybowa, Jastrzębia, Jesienna, Jodłowa, Łężycka, Malinowa, Orzechowa, Poziomkowa, Poznańska, Sosnowa, Szpakowa, Truskawkowa.

Rev. ks. dr Jan Radkiewicz

ul. Chynowska 1

Kat Hitlera
Robert Gerwarth
Kat Hitlera
Biografia Reinharda Heydricha - jednego z najgroźniejszych ludzi XX wieku, postaci przerażającej nawet w kręgu nazistowskiego przywództwa.

Kochaj i walcz
Małgorzata Bilska
Kochaj i walcz
Była żoną, matką, wdową i... zakonnicą. RITA - kobieta zawsze wierna miłości i walcząca o pojednanie zwaśnionych rodzin. Dziś pociąga zwyczajnością życia oraz niezłomnością w znoszeniu trudów i cierpienia.

Warto pokochać teściową