Parafia pw. św. Stanisława Kostki

Parafia św. Stanisława Kostki Zielona Góra

2016-01-10 Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziś święto Chrztu Pańskiego kończące w Kościele okres Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji śpiew kolęd i wystrój świąteczny kościoła utrzymujemy do 2 lutego.
  2. Z racji kończącego się okresu Narodzenia Pańskiego można przynosić do zakrystii stare, nieużywane palemki wielkanocne. Zgodnie ze zwyczajem kościelnym zostaną one spalone, a proch z nich uzyskany posłuży do przygotowania popiołu na środę popielcową.
  3. Dziękujemy I Róży Żywego Różańca za posprzątanie kościoła.
  4. Dziś II niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na spłatę zadłużenia za elewację.
  5. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
    • 11.01.2016 - Poniedziałek, godz. 16.00: ul. Harcerska
    • 12.01.2016 - Wtorek, godz. 16.00: ul. Ludowa
    • 13.01.2016 - Środa, godz. 16.00: ul. Obywatelska bloki 35, 33a,b
    • 14.01.2016 - Czwartek, godz. 16.00: ul. Obywatelska bloki 31a,b i 29a,b
    • 15.01.2016 - Piątek, godz. 16.00: ul. Obywatelska 2-21 parzyste i nieparzyste, 15abcd
    • 16.01.2016 - Sobota, godz. 14.00: ul. Energetyków 4-22 (10 klatek)
  6. W najbliższy piątek odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne dla młodzieży z całego miasta w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do parafii Miłosierdzia Bożego na os. Pomorskim w najbliższy piątek na godz. 18.00.
  7. W dniach 29 marca - 3 kwietnia organizujemy pielgrzymkę po sanktuariach Paryża, Kolonii i północnej Francji. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
  8. Przygotowujemy się do powołania Parafialnego Zespołu Caritas. Każdy, kto może poświęcić choć jedną godzinę w tygodniu dla dobra bliźniego proszony jest o kontakt z ks. proboszczem. Planujemy także powołać Parafialną Radę Duszpasterską i Parafialną Radę Ekonomiczną. Więcej informacji na internetowej stronie parafialnej.
  9. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”.

Kościół p.w. św. Stanisława Kostki

Mając na uwadze racje duszpastersko-administracyjne z dniem 1 sierpnia 2009 r Ks. Bp Stefan Regmunt erygował Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze. Nowa parafia zostaje wydzielona z terytorium parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze oraz terytorium parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Ulice: Zielona Góra: Batorego Stefana: nieparzyste 1-69, parzyste 2-116; Chemiczna, Dąbrowskiego Generała Jarosława: parzyste, Energetyków, Harcerska, Jana z Kolna, Langiewicza Generała Mariana, Ludowa, Naftowa, Obywatelska, Rajska, Zimna, Zjednoczenia: nieparzyste od 101 do końca

ks. Krzysztof Foryś

ul. Obywatelska 1
Zielona Góra

068 3200877, 696443693

Napisz email: info@kostka.zgora.pl

Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy Św.

Krzyżowa Droga do zwycięstwa
ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Marek Dziewiecki, o. Adam Szustak OP, Grzegorz Ryś, Tomasz Nowak OP, o. Maciej Szczęsny SJ, o. Stan Fortuna CFR, Arkadiusz Zbozień
Krzyżowa Droga do zwycięstwa
Krzyżowa Droga do Zwycięstwa to projekt, do którego zaproszono czołowych polskich i zagranicznych kaznodziei. W XIV stacjach drogi krzyżowej autorzy pokażą Ci, jakie konkretne lekcje płyną z każdego etapu najważniejszej i najtrudniejszej drogi Jezusa Chrystusa. Drogi, która tylko pozornie prowadziła do klęski, bo okazała się największym zwycięstwem w dziejach ludzkości!

Aklamacja: J 16,28
Ewangelia: J 16,20-23a

Nowenna do św. Jacka
Gabriela Pindur
Nowenna do św. Jacka
Nowenna do św. Jacka Odrowąża, głównego patrona archidiecezji katowickiej i diecezji opolskiej.

Warto być ojcem