parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Parafia pw. św. Stanisława Kostki

Parafia św. Stanisława Kostki Zielona Góra

2016-01-10 Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziś święto Chrztu Pańskiego kończące w Kościele okres Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji śpiew kolęd i wystrój świąteczny kościoła utrzymujemy do 2 lutego.
  2. Z racji kończącego się okresu Narodzenia Pańskiego można przynosić do zakrystii stare, nieużywane palemki wielkanocne. Zgodnie ze zwyczajem kościelnym zostaną one spalone, a proch z nich uzyskany posłuży do przygotowania popiołu na środę popielcową.
  3. Dziękujemy I Róży Żywego Różańca za posprzątanie kościoła.
  4. Dziś II niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na spłatę zadłużenia za elewację.
  5. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
    • 11.01.2016 - Poniedziałek, godz. 16.00: ul. Harcerska
    • 12.01.2016 - Wtorek, godz. 16.00: ul. Ludowa
    • 13.01.2016 - Środa, godz. 16.00: ul. Obywatelska bloki 35, 33a,b
    • 14.01.2016 - Czwartek, godz. 16.00: ul. Obywatelska bloki 31a,b i 29a,b
    • 15.01.2016 - Piątek, godz. 16.00: ul. Obywatelska 2-21 parzyste i nieparzyste, 15abcd
    • 16.01.2016 - Sobota, godz. 14.00: ul. Energetyków 4-22 (10 klatek)
  6. W najbliższy piątek odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne dla młodzieży z całego miasta w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do parafii Miłosierdzia Bożego na os. Pomorskim w najbliższy piątek na godz. 18.00.
  7. W dniach 29 marca - 3 kwietnia organizujemy pielgrzymkę po sanktuariach Paryża, Kolonii i północnej Francji. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
  8. Przygotowujemy się do powołania Parafialnego Zespołu Caritas. Każdy, kto może poświęcić choć jedną godzinę w tygodniu dla dobra bliźniego proszony jest o kontakt z ks. proboszczem. Planujemy także powołać Parafialną Radę Duszpasterską i Parafialną Radę Ekonomiczną. Więcej informacji na internetowej stronie parafialnej.
  9. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”.

Kościół p.w. św. Stanisława Kostki

Mając na uwadze racje duszpastersko-administracyjne z dniem 1 sierpnia 2009 r Ks. Bp Stefan Regmunt erygował Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze. Nowa parafia zostaje wydzielona z terytorium parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze oraz terytorium parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Ulice: Zielona Góra: Batorego Stefana: nieparzyste 1-69, parzyste 2-116; Chemiczna, Dąbrowskiego Generała Jarosława: parzyste, Energetyków, Harcerska, Jana z Kolna, Langiewicza Generała Mariana, Ludowa, Naftowa, Obywatelska, Rajska, Zimna, Zjednoczenia: nieparzyste od 101 do końca

ks. Krzysztof Foryś

ul. Obywatelska 1
Zielona Góra

068 3200877, 696443693

Napisz email: info@kostka.zgora.pl

Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy Św.

Modlitwa oddania
Jean-Claude Boulanger
Modlitwa oddania
Modlitwa, którą nazywamy „Modlitwą oddania”, została ułożona przez brata Karola de Foucauld. Jest ona głębokim i prawdziwym wyrazem tego, czym żył, dlatego wszyscy jego naśladowcy – mali bracia i małe siostry Jezusa, żyjący na całym świecie i mówiący różnymi językami – kończą jej słowami każdy dzień.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

I czytanie: Rdz 14,18-20
II czytanie: 1 Kor 11,23-26
Aklamacja: J 6,51
Ewangelia: Łk 9,11b-17

I czytanie: 1 P 2,2-5.9-12
Aklamacja: J 8,12b
Ewangelia: Mk 10,46-52

Adhortacje apostolskie Ojca Świętego Jana Pawła II
Adhortacje apostolskie Ojca Świętego Jana Pawła II
Pierwsze pełne wydanie wszystkich adhortacji Jana Pawła II. Jan Paweł II pozostawił Kościołowi piętnaście adhortacji apostolskich, które są obok encyklik najważniejszymi tekstami pontyfikatu. Poruszają one tematy katechezy, rodziny chrześcijańskiej, życia zakonnego, świeckiego i kapłańskiego, posługi biskupów, nawrócenia i pojednania, a także wielkie tematy misyjne i dotyczące życia Kościoła na poszczególnych kontynentach.

Warto być ojcem