Parafia pw. św. Stanisława Kostki

Parafia św. Stanisława Kostki Zielona Góra

2018-02-18 I Niedziela Wielkiego Postu

1. W naszej parafii przezywamy wizytację kanoniczną. Podczas każdej Mszy św. słowo Boże głosi bp Paweł Socha. Ksiądz Biskup odprawi dziś także Sumę o godz. 12.00.
  2. W ostatnią niedzielę na inwestycje i remonty w naszej parafii zebraliśmy na tacę 1704 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 11 marca. Temat rekolekcji „Wierzę w Ojca”, a poprowadzi je ks. Mariusz Dudka.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i o 20.00 dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
  6. Od przyszłej niedzieli przy ołtarzu wystawiony będzie kosz Caritas, do którego możemy składać artykuły żywnościowe i chemię sanitarną na rzecz potrzebujących.
  7. W okresie wielkiego Postu chcemy możemy także wspomóc konkretną rodzinę syryjską w Aleppo fundując - jako parafia - jeden miesiąc utrzymania. Wszelkie ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki Caritas na filarze.
  8. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który wezwał Kościół, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, Kościół w Polsce zachęca wszystkich wiernych do indywidualnego postu w wyznaczonym przez Ojca Świętego dniu.
  9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” oraz „Któż jak Bóg”.

Kościół p.w. św. Stanisława Kostki

Mając na uwadze racje duszpastersko-administracyjne z dniem 1 sierpnia 2009 r Ks. Bp Stefan Regmunt erygował Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze. Nowa parafia zostaje wydzielona z terytorium parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze oraz terytorium parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Ulice: Zielona Góra: Batorego Stefana: nieparzyste 1-69, parzyste 2-116; Chemiczna, Dąbrowskiego Generała Jarosława: parzyste, Energetyków, Harcerska, Jana z Kolna, Langiewicza Generała Mariana, Ludowa, Naftowa, Obywatelska, Rajska, Zimna, Zjednoczenia: nieparzyste od 101 do końca

ks. Krzysztof Foryś

ul. Obywatelska 1
Zielona Góra

068 3200877, 696443693

Napisz email: info@kostka.zgora.pl

Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy Św.

Drogocenna perła
Wilfrid Stinissen OCD
Drogocenna perła
Jest moim jedynym pragnieniem i modlitwą, aby słowa, które mam głosić, przekazywały prawdę. Najgłębsza prawda, na której opiera się rzeczywistość, to trójjedyna bezgraniczna, udzielająca się, nieprzejednana miłość Boża. Ta miłość nieustannie spływa na stworzenie, wewnątrz i na zewnątrz nas, z tak różnorodnym bogactwem, że gdyby ją ująć w słowa, to cały świat nie pomieściłby ksiąg, które trzeba by napisać.

Biblia Jerozolimska dla wszystkich

Biblia odgrywa w naszej tradycji wielką rolę. Ozdobą wysiłków nad szeroką popularyzacją Słowa Bożego jest Biblia Jerozolimska dla wszystkich. Jest to wybór tekstów biblijnych z komentarzami i takim zestawieniem, by ułatwić czytelnikom wkroczenie w kontekst i atmosferę dokonanego przez Boga dzieła zbawienia. Dokonany wybór tekstów może prawdziwie zainteresować, pouczyć i sprowokować do refleksji człowieka obecnego wieku.

Warto pokochać teściową