parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Parafia pw. św. Stanisława Kostki

Parafia św. Stanisława Kostki Zielona Góra

2016-01-10 Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziś święto Chrztu Pańskiego kończące w Kościele okres Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji śpiew kolęd i wystrój świąteczny kościoła utrzymujemy do 2 lutego.
  2. Z racji kończącego się okresu Narodzenia Pańskiego można przynosić do zakrystii stare, nieużywane palemki wielkanocne. Zgodnie ze zwyczajem kościelnym zostaną one spalone, a proch z nich uzyskany posłuży do przygotowania popiołu na środę popielcową.
  3. Dziękujemy I Róży Żywego Różańca za posprzątanie kościoła.
  4. Dziś II niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na spłatę zadłużenia za elewację.
  5. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
    • 11.01.2016 - Poniedziałek, godz. 16.00: ul. Harcerska
    • 12.01.2016 - Wtorek, godz. 16.00: ul. Ludowa
    • 13.01.2016 - Środa, godz. 16.00: ul. Obywatelska bloki 35, 33a,b
    • 14.01.2016 - Czwartek, godz. 16.00: ul. Obywatelska bloki 31a,b i 29a,b
    • 15.01.2016 - Piątek, godz. 16.00: ul. Obywatelska 2-21 parzyste i nieparzyste, 15abcd
    • 16.01.2016 - Sobota, godz. 14.00: ul. Energetyków 4-22 (10 klatek)
  6. W najbliższy piątek odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne dla młodzieży z całego miasta w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do parafii Miłosierdzia Bożego na os. Pomorskim w najbliższy piątek na godz. 18.00.
  7. W dniach 29 marca - 3 kwietnia organizujemy pielgrzymkę po sanktuariach Paryża, Kolonii i północnej Francji. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
  8. Przygotowujemy się do powołania Parafialnego Zespołu Caritas. Każdy, kto może poświęcić choć jedną godzinę w tygodniu dla dobra bliźniego proszony jest o kontakt z ks. proboszczem. Planujemy także powołać Parafialną Radę Duszpasterską i Parafialną Radę Ekonomiczną. Więcej informacji na internetowej stronie parafialnej.
  9. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”.

Kościół p.w. św. Stanisława Kostki

Mając na uwadze racje duszpastersko-administracyjne z dniem 1 sierpnia 2009 r Ks. Bp Stefan Regmunt erygował Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze. Nowa parafia zostaje wydzielona z terytorium parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze oraz terytorium parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Ulice: Zielona Góra: Batorego Stefana: nieparzyste 1-69, parzyste 2-116; Chemiczna, Dąbrowskiego Generała Jarosława: parzyste, Energetyków, Harcerska, Jana z Kolna, Langiewicza Generała Mariana, Ludowa, Naftowa, Obywatelska, Rajska, Zimna, Zjednoczenia: nieparzyste od 101 do końca

ks. Krzysztof Foryś

ul. Obywatelska 1
Zielona Góra

068 3200877, 696443693

Napisz email: info@kostka.zgora.pl

Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy Św.

Jak współżyć z trudnymi ludźmi
Florence Littauer
Jak współżyć z trudnymi ludźmi
Czy znasz jakieś osoby, z którymi nie potrafisz nawiązać kontaktu? Takie, które wszystko widzą inaczej niż ty?

Święto św. Bartłomieja, Apostoła

I czytanie: Ap 21,9b-14
Psalm: Ps 145,10-13.17-18
Aklamacja: J 1,49b

Życie w milczeniu
Thomas Merton
Życie w milczeniu
Thomas Merton napisał „The Silent Life” po z górą dziesięciu latach swych monastycznych doświadczeń i przemyśleń. Książka skierowana jest do mnichów, choć nasycenie jej osobistymi fascynacjami Autora - samotność, milczenie, paradoks powołania monastycznego itd. - jak również potraktowanie tematu, pełne zapału konwertyty – „apologety monastycyzmu” – czyni ją ze wszech miar interesującą.

Ewa czuje inaczej