Parafia pw. Św. Urbana I

Parafia Św. Urbana I Zielona Góra

2017-10-01 XXVI niedziela zwykła

1. Dziś I Niedziela miesiąca. W naszej parafii jest to niedziela adoracyjna. Po Mszy św. adoracja przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Dziś po Mszy Św. zbiórka do puszek na kwiaty na peregrynację figury Matki Bożej w naszej parafii.
  3. Rozpoczął się październik, miesiąc Różańca Świętego. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe dla młodzieży i dorosłych w dzień powszedni będą o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00. Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich dzieci będą w każdy wtorek i piątek o godz. 17.00. Przypominamy o uczestnictwie w tej formie modlitwy dzieciom I komunijnym i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Wszystkie dzieci, które będą uczestniczyć w różańcu prosimy o przynoszenie serduszek z dobrymi uczynkami, gdyż będzie losowanie figurki Matki Bożej.
  4. W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka przed chrztem świętym dla Rodziców i chrzestnych. Przypominamy, że nauki odbywają się w pierwszy, drugi i trzeci poniedziałek miesiąca po Mszy wieczornej.
  5. W środę 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Po Mszy św. wieczornej nastąpi błogosławieństwo zwierząt. Z tej racji zapraszamy parafian ze swoimi zwierzętami.
  6. W środę po Mszy wieczornej spotkanie redakcji gazetki na plebanii.
  7. W środę o godz. 18.30 w Konkatedrze św. Jadwigi Śląskiej odbędą się nauki dla dorosłych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania.
  8. W tym tygodniu swoje święto patronalne obchodzą: Róża X św. Franciszka w środę, Róża XI św. Faustyny w czwartek i Róża XII Matki Bożej Pompejańskiej w sobotę. W tych dniach Róże włączą się do modlitwy różańcowej w czasie nabożeństwa o godz. 17.30.
  9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  10. W piątek od godz. 8.00 ks. Proboszcz odwiedzi chorych, a ks. Paweł w sobotę.
  11. W piątek 6 października do naszej parafii przybędzie figura Niepokalanego Serca Maryi, pobłogosławiona przez Ojca Świętego Franciszka. Figurę Maryi przywiezie 8 osobowa międzynarodowa ekipa misjonarzy wspólnoty Przymierza Świętej Rodziny. O godz. 17.00 powitanie figury i modlitwa różańcowa. Podczas różańca każdy będzie mógł złożyć różę przed Matką Bożą jako swój znak prośby lub podziękowania. O godz. 18.00 Msza Św. z aktem poświęcenia rodzin Sercu Jezusa i Maryi. Na zakończenie Mszy Św. wierni będą mogli przyjąć szkaplerz. Po Mszy Św. odbędzie się procesja fatimska z figurą Matki Bożej ulicami Lubuską, Braniborską, Osiedlową. O godz. 21.00 apel maryjny, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa do godz. 24.00. Prosimy parafian o przyniesienie w tym dniu białej róży, abyśmy mogli wszyscy zawierzyć się Matce Bożej. Zapraszamy na to wyjątkowe modlitewne spotkanie dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, rodziny i wszystkich parafian.
  12. W sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Wyjazd o godz. 7.50 z ul. Braniborskiej.
  13. W sobotę od godz. 14.00 do 15.30 w kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w ramach akcji "Różaniec do granic".
  14. W październiku w środę o godz. 17.25 różaniec prowadzi Róża IX św. O. Pio, a w piątki o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi Róża I Matki Bożej Fatimskiej.
  15. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy nabyć XVIII numer gazetki parafialnej „Urbanus”. Ofiara za gazetkę jest dobrowolna.
  16. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. Zachęcamy do ofiarowania tej formy modlitwy.
  17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest "Niedziela" i "Gość Niedzielny", a dla dzieci "Mały Gość Niedzielny".
  18. Za wszelkie ofiary i życzliwość okazywaną naszej Parafii składamy wszystkim serdecznie „Bóg zapłać”.
  19. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do Pana: śp. Helena Pawlińska, Teresa Bigos i Maria Mikuła. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci.

Kościół p.w. Św. Urbana I

Dnia 1 sierpnia 2009 r. w Zielonej Górze dekretem bpa Stefana Regmunta powstały dwie nowe parafie. Jedną z nich jest parafia pw. Św. Urbana I papieża. Została ona wydzielona z terenu parafii św. Jadwigi i parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.

Ulice: Armii Ludowej; Braniborska; Chmielna; Gajowa; Glinianki; Górna; Gronowa; Kombatantów; Kościuszkowców; Letnia; Lubuska; Lwowska nieparzyste; Łokietka Władysława; Miła; Niecała; Osiedlowa; Piękna; Podgórna nieparzyste od 45 do końca; Przecznica; Siemiradzkiego Henryka; Sorbska: Tkacka; Wileńska; Władysława IV; Wrocławska parzyste od 26 do końca; Zielonogórska;

ks. Mirosław Donabidowicz

ul. Braniborska 17

Kancelaria czynna w środy w godz. 8.00-9.00, 16.00-17.00

Jak jest ze mną? Pomoc w rachunku sumienia
Jak jest ze mną? Pomoc w rachunku sumienia
Książeczka zawiera rekolekcyjne rozważania Jana Pawła II oraz pytania dotyczące rozwoju duchowego, modlitewnej gorliwości, odniesienia do bliźniego i świata.

Za progiem śmierci
Patrick Theillier
Za progiem śmierci
Dr Patrick Theillier zebrał wstrząsające i pełne tajemnic świadectwa ludzi, którzy znaleźli się na granicy życia i śmierci, a następnie skonfrontował je z naukowymi twierdzeniami oraz nauką Kościoła. Co zobaczyli świadkowie śmierci? Czy mamy dowód na istnienie innego świata po „tamtej stronie”? A jeśli tak, to jak on wygląda?

Warto naprawić małżeństwo