parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Logowanie/rejestracja

Święta obowiązkowe

Święta obowiązkowe lub jak kto woli święta nakazane to dni, w które katolik zobowiązany jest uczestniczyć we Mszy św.

Poniżej znajduję sie pełna lista świąt obowiazkowych:

W święta nakazane wierni są zobowiązani nie tylko do uczestniczenia we mszy świętej ale też do powstrzymania się od prac niekoniecznych, które „utrudniają oddawanie Bogu czci oraz utrudniają korzystanie z należytego odpoczynku duchowego i fizycznego i przeżywanie radości właściwej dniowi świątecznemu” (kan. 1247 KPK)

Drogi Aniele!

Nie jest świętem nakazanym ani Środa Popielcowa, ani Poniedziałek Wielkanocny ale w liście Episkopatu Polski na temat przykazań kościelnych czytamy:

Chociaż takie uroczystości i święta, jak: Niepokalane Poczęcie, świętego Józefa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, Matki Bożej Gromnicznej, Poniedziałek Wielkanocny, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (poniedziałek do Zesłaniu Ducha Świętego), świętego Szczepana, nie są świętami nakazanymi, to jednak zachęcamy wiernych, by zgodnie z wieloletnią tradycją brali wtedy udział w liturgii. Księży zaś, którzy w te dni nie mają obowiązku aplikacji Mszy za parafian, prosimy, by przez dogodny porządek nabożeństw, ułatwiali parafianom udział w Eucharystii.

Jacek Pulikowski - książki

Zakochany mnich
Paweł Zuchniewicz
Zakochany mnich
„Zakochany mnich” to historia niezwykłego człowieka przez całe życie niestrudzenie szukającego woli Bożej. Autor opowiada o dzieciństwie, rodzinnych i koleżeńskich relacjach, dramatycznych doświadczeniach czasu okupacji, ofiarnej posłudze kapłańskiej i decyzji o związaniu swojego życia z klasztorem benedyktynów w Tyńcu.

I czytanie: 1 Kor 1,26-31
Psalm: Ps 33,12-13.18-21
Aklamacja: Ef 1,17-18
Ewangelia: Mt 25,14-30

Różaniec drewniany [dziesiątka]

Ta dziesiątka różańca może być zawsze z Tobą. W kieszeni, w portfelu, w torebce. Sięgnij po nią, gdy przyjaciel poprosi Cię o modlitwę, gdy zapragniesz kontaktu z Bogiem za pośrednictwem Maryi, gdy poczujesz potrzebę modlitwy.

Krokodyl dla ukochanej