parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Logowanie/rejestracja

Święta obowiązkowe

Święta obowiązkowe lub jak kto woli święta nakazane to dni, w które katolik zobowiązany jest uczestniczyć we Mszy św.

Poniżej znajduję sie pełna lista świąt obowiazkowych:

W święta nakazane wierni są zobowiązani nie tylko do uczestniczenia we mszy świętej ale też do powstrzymania się od prac niekoniecznych, które „utrudniają oddawanie Bogu czci oraz utrudniają korzystanie z należytego odpoczynku duchowego i fizycznego i przeżywanie radości właściwej dniowi świątecznemu” (kan. 1247 KPK)

Serce Jezusa
Jerzy Zieliński OCD
Serce Jezusa

Nie jest świętem nakazanym ani Środa Popielcowa, ani Poniedziałek Wielkanocny ale w liście Episkopatu Polski na temat przykazań kościelnych czytamy:

Chociaż takie uroczystości i święta, jak: Niepokalane Poczęcie, świętego Józefa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, Matki Bożej Gromnicznej, Poniedziałek Wielkanocny, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (poniedziałek do Zesłaniu Ducha Świętego), świętego Szczepana, nie są świętami nakazanymi, to jednak zachęcamy wiernych, by zgodnie z wieloletnią tradycją brali wtedy udział w liturgii. Księży zaś, którzy w te dni nie mają obowiązku aplikacji Mszy za parafian, prosimy, by przez dogodny porządek nabożeństw, ułatwiali parafianom udział w Eucharystii.

Jacek Pulikowski - książki

Cudowne modlitwy
Valentina Ben
Cudowne modlitwy
Życie duchowe pełne jest sytuacji, gdy w modlitwie brakuje nam słów, by wyrazić Bogu wdzięczność, oddać należytą cześć czy uwielbienie. Wtedy właśnie czerpiemy z tradycyjnych modlitw, wierząc głęboko, że są słowa, z których korzystało wiele pokoleń chrześcijan przez całe wieki.

I czytanie: Iz 40,1-11
Psalm: Ps 96,1-3.10-13
Ewangelia: Mt 18,12-14

Koronka za dusze zmarłych

Koronka składa się z krzyżyka, medalika Jezusa Miłosiernego, czterech dużych i czterdziestu małych paciorków oraz książeczki z modlitwami za dusze zmarłych. W książeczce zaś treść modlitw w intencji zmarłych. Do Koronki dodany jest futerał gratis.

Dzikie serce