Święta obowiązkowe

Święta obowiązkowe lub jak kto woli święta nakazane to dni, w które katolik zobowiązany jest uczestniczyć we Mszy św.

Poniżej znajduję sie pełna lista świąt obowiazkowych:

W święta nakazane wierni są zobowiązani nie tylko do uczestniczenia we mszy świętej ale też do powstrzymania się od prac niekoniecznych, które „utrudniają oddawanie Bogu czci oraz utrudniają korzystanie z należytego odpoczynku duchowego i fizycznego i przeżywanie radości właściwej dniowi świątecznemu” (kan. 1247 KPK)

Wszystko w porządku. Układamy sobie życie
Szymon Hołownia, Marcin Prokop
Wszystko w porządku. Układamy sobie życie

Nie jest świętem nakazanym ani Środa Popielcowa, ani Poniedziałek Wielkanocny ale w liście Episkopatu Polski na temat przykazań kościelnych czytamy:

Chociaż takie uroczystości i święta, jak: Niepokalane Poczęcie, świętego Józefa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, Matki Bożej Gromnicznej, Poniedziałek Wielkanocny, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (poniedziałek do Zesłaniu Ducha Świętego), świętego Szczepana, nie są świętami nakazanymi, to jednak zachęcamy wiernych, by zgodnie z wieloletnią tradycją brali wtedy udział w liturgii. Księży zaś, którzy w te dni nie mają obowiązku aplikacji Mszy za parafian, prosimy, by przez dogodny porządek nabożeństw, ułatwiali parafianom udział w Eucharystii.

Jacek Pulikowski - książki

Kapłanki czy kury?
Alina Petrowa-Wasilewicz
Kapłanki czy kury?
Siedem niesamowitych historii o siedmiu niezwykłych kobietach - znakomicie wykształconych, o nietypowych zainteresowaniach, z perspektywą wielkiej kariery zawodowej, które zdecydowały postawić wszystko na Boga i rodzinę.

I czytanie: 1Tm 6,13-16
Aklamacja: Łk 8,15

Jak dobrze się kłócić
Les i Leslie Parrottowie
Jak dobrze się kłócić
Pary żyjące od lat w szczęśliwym związku spierają się równie często jak te, które się rozwodzą – dowodzą autorzy poradnika. Jeśli chcesz, by twój małżonek nawet w kłótni był twoim sojusznikiem, to musisz nauczyć się zasad zdrowej kłótni. Jako małżeństwo nie jesteście skazani na nieustanne użeranie się o byle co. Książka podpowiada, jak sobie mądrze radzić w sytuacjach konfliktowych i wykorzystywać spory do pogłębiania więzi.

Warto pokochać teściową