parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Logowanie/rejestracja

Święta obowiązkowe

Święta obowiązkowe lub jak kto woli święta nakazane to dni, w które katolik zobowiązany jest uczestniczyć we Mszy św.

Poniżej znajduję sie pełna lista świąt obowiazkowych:

W święta nakazane wierni są zobowiązani nie tylko do uczestniczenia we mszy świętej ale też do powstrzymania się od prac niekoniecznych, które „utrudniają oddawanie Bogu czci oraz utrudniają korzystanie z należytego odpoczynku duchowego i fizycznego i przeżywanie radości właściwej dniowi świątecznemu” (kan. 1247 KPK)

Nie bój się, jest Miłość
O. Stanisław Jarosz OSPPE
Nie bój się, jest Miłość

Nie jest świętem nakazanym ani Środa Popielcowa, ani Poniedziałek Wielkanocny ale w liście Episkopatu Polski na temat przykazań kościelnych czytamy:

Chociaż takie uroczystości i święta, jak: Niepokalane Poczęcie, świętego Józefa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, Matki Bożej Gromnicznej, Poniedziałek Wielkanocny, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (poniedziałek do Zesłaniu Ducha Świętego), świętego Szczepana, nie są świętami nakazanymi, to jednak zachęcamy wiernych, by zgodnie z wieloletnią tradycją brali wtedy udział w liturgii. Księży zaś, którzy w te dni nie mają obowiązku aplikacji Mszy za parafian, prosimy, by przez dogodny porządek nabożeństw, ułatwiali parafianom udział w Eucharystii.

Jacek Pulikowski - książki

Uczymy się kochać - Droga krzyżowa dla młodych
Ks. Winfrid Wermter
Uczymy się kochać - Droga krzyżowa dla młodych
Droga Krzyżowa naszego Zbawiciela to prawdziwa szkoła miłości. Przekona się o tym każdy, kto zechce na nią wkroczyć. To od Jezusa pragniemy uczyć się kochać – teraz podczas tej modlitwy i potem we wszystkich trudnościach i cierpieniach.

Aklamacja: Kol 3,1

Dobry Bóg mówi do nas
bp Antoni Długosz
Dobry Bóg mówi do nas
Pięknie ilustrowane i nowocześnie opracowane wydanie Biblii dla dzieci. Autor, ksiądz biskup Antoni Długosz z Częstochowy, zwany jest często "biskupem od dzieci". Jako doświadczony katecheta w swojej książce podaje w sposób prosty i przystępny katechezę biblijną dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Warto naprawić małżeństwo