Święta ruchome w roku 2017

Zesłanie Ducha Świętego3 czerwca
Boże Ciało14 czerwca
I Niedziela Adwentu3 grudnia

Jeśli nie wiesz czy w danym dniu istnieje obowiązek uczestnictwa we Mszy św. zajrzyj na stronę ze świętami obowiązkowymi w Kościele Katolickim.

Pisma i rozmowy o praktyce obecności Bożej
Brat Wawrzyniec od Zmartwychwstania
Pisma i rozmowy o praktyce obecności Bożej
Prosty Karmelita uczy nas, że "wszyscy są zdolni do tych poufnych rozmów z Bogiem, jedni bardziej, inni mniej. On zna nasze możliwości...", że jest to droga ku Bogu w prostocie i pokorze, że jest to droga dla ludzi wszech czasów.

I czytanie: Iz 48,17-19
Psalm: Ps 1,1-4.6
Ewangelia: Mt 11,16-19

Męski dekalog
Michał Olszewski SCJ , Piotr Zworski
Męski dekalog
Dwaj mężczyźni: pierwszy – ceniony rekolekcjonista i były egzorcysta, który poznał oblicze zła i jeszcze większą moc dobra; drugi – ojciec, mąż, katolik, który zbudował dom, zasadził drzewo, ma dzieci i marzy o tym, by osiągnąć zbawienie. Wzięli na warsztat dekalog i postawili niepokojący temat: mężczyzna-katolik. Dwa światy, dwie odmienne drogi życiowe spotkały się w niezwykłej wymianie życiowych doświadczeń. Jej efektem są konkretne odpowiedzi na twardo postawione pytania: jak prawdziwy facet może podnieść się po upadku? I czy naprawdę jest dla niego miejsce w Kościele?

Warto być ojcem