parafia pw. Ducha Świętego w Zielonej Górzeparafia Ducha Świętego

parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej GórzeMatki Bożej Częstochowskiej

parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej GórzeMB Nieustającej Pomocy

parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej GórzeMiłosierdzia Bożego

parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej GórzeNajświętszego Zbawiciela

parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Zielonej GórzeNiepokalanego Poczęcia NMP

parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej GórzePodwyższenia Krzyża Świętego

parafia pw. św. Stanisława Kostkiśw. Stanisława Kostki

parafia pw. św. Brata Alberta w Zielonej Górześw. Brata Alberta

parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górześw. Franciszka z Asyżu

parafia pw. św. Jadwigi (konkatedra) w Zielonej Górześw. Jadwigi (konkatedra)

parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górześw. Józefa Oblubieńca

parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górześw. Urbana I

Greckokatolicka parafia pw. Opieki Matki Bożej w Zielonej GórzeOpieki Matki Bożej (greckokatolicka)

Nie przegap żadnych nowości!
Informacje o nowych wydarzeniach prosto na Twój email

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Ksiązki religijne

Parafia św. Franciszka z Asyżu Zielona Góra

Ogłoszenia duszpasterskie

2019-11-24 Niedziela Chrystusa Króla

 1. O godz. 17.30 – nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla, kończy rok liturgiczny. Za tydzień rozpoczyna się adwent i nowy rok duszpasterski poświęcony Eucharystii. Tematem tego roku jest: „Wielka tajemnica wiary” z mottem biblijnym: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29). W związku z tym, w naszej parafii wprowadzimy 3 nowe elementy, związane z Eucharystią: w poniedziałki – Msze św. będą sprawowane w ciszy, bez używania organów; we czwartki – nazwaliśmy je „czwartkami eucharystycznymi”, na Mszy św. wieczornej, kazania będą związane z przeżywaniem Mszy św., znaczeniem gestów, postaw, znaków, jak również znaczeniem samej Mszy św.; w niedziele, kiedy to będzie możliwe liturgicznie, o godz. 17.30 śpiewać będziemy Nieszpory eucharystyczne.
 3. W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu: we wtorek św. Leonarda z Porto Maurizio; we środę, św. Franciszka Antoniego Fasaniego; w piątek, święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego, rocznica zatwierdzenia reguły franciszkańskiej. W tym dniu zaczynamy także nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia; w sobotę, św. Andrzeja, apostoła.
 4. Grupa misyjna i wszyscy chętni, aby zaangażować sia. tę grupę, zaproszeni są w poniedziałek o godz. 16.00, do salki klasztornej, na spotkanie.
 5. W najbliższy wtorek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Uwagi, pomysły proszę przekazywać radnym lub na kartkach złożyć na tacy, lub w zakrystii.
 6. Jest najnowszy 169 numer naszej gazetki parafialnej, „Pokój i dobro”. Znajdziecie tam informację z życia parafii, relacje, a także program na najbliższy adwent. Zanieście go, także chorym, sąsiadom. Dziękujemy redakcji za serce i wysiłek w złożeniu gazetki. Bóg zapłać.
 7. W piątek, 29.11. po Mszy św. wieczornej, przygotowanie dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. dzieci.
 8. Od 29.11 – 1.12. 2019 roku, w parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze, odbędzie się weekendowy kurs przedmałżeński. Informacje na plakatach.
 9. W najbliższą sobotę, 30 października o godz. 17.30, nabożeństwo ku czci św. Szarbela, ucałowanie relikwii i błogosławieństwo olejem. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 10. W najbliższą niedzielę, o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca.
 11. W przyszłym roku, w Paradyżu, odbędzie się koronacja obrazu MB Paradyskiej. Rektor seminarium zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w zakupie koron dla Matki Bożej. Specjalne Cegiełki przeznaczone na ten cel, można nabyć w zakrystii kościoła. Ofiara jest dowolna. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
 12. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece w ramach corocznej akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W świece będzie można zaopatrzyć się w każdą niedzielę Adwentu po Mszach świętych. Cena za dużą świecę wynosi 13,-zł, a za małą 6,-zł. Również w przyszłą niedzielę w końcu kaplicy będą wyłożone torby charytatywne Caritas, które można zabrać i wypełnić świątecznymi produktami. Dla ułatwienia w torbach znajdują się kartki ze spisem potrzebnych artykułów na świąteczny stół. Jest to nasza akcja „Dar dla potrzebującego na Boże Narodzenie”, mamy sporą ilość osób starszych, bezdomnych, rodzin w trudnej sytuacji i chcemy im zapewnić w miarę dostatnie święta, pomagamy także fundacji RONDO. Torby te przynosimy do zakrystii w terminie od 9 grudnia do 16 grudnia.
 13. W ostatnim tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy zmarłych parafian: + Marię K.z ul. Połanieckiej, + Marię JK. z ul. Krasickiego, + Weronikę P. z ul. Ptasiej oraz + Witolda G. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
<

Powrót

Liturgia Godzin Tom II

Liturgia Godzin Tom II

Liturgia Godzin to Codzienna modlitwa Ludu Bożego. Dlatego szczególnie polecamy Państwu Brewiarz - księgę liturgiczną zawierającą teksty modlitw Godzin kanonicznych. Dzieli się na Jutrznię, Godzinę Czytań, Modlitwę w ciągu dnia, Nieszpory i Kompletę.

Czytaj więcej...

Msze w niedziele i święta

 • 07:00
 • 08:30
 • 10:00
 • 11:30 dzieci
 • 13:00
 • 18:00 W lipcu i sierpniu o 19:00

Msze w dni powszednie

 • 07:30
 • 18:00 Pierwsze piątki m-ca dla dzieci i młodzieży

Powrót

Dane adresowe

Powrót

Spowiedź św.

 • Spowiedź podczas każdej Mszy św. w dni powszednie i niedzielę.
 • W każdy piątek (poza lipcem i sierpniem) od godz. 7.30 - 12.00 i od 15.00 - 18.30.

Powrót

Kancelaria parafialna

Czynna w poniedziałek po Mszy świętej o 18.00, oraz w środy i czwartki od 16.00 do 17.00, (w lipcu i sierpniu kancelaria czynna w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 18.00).

Tel. 68 412 40 31, kancelaria parafialna mieści się w kaplicy przy ul. Kilińskiego 5

Powrót

O parafii

Kościół p.w. św. Franciszka z Asyżu

14 sierpnia 1999 ks. bp. Adam Dyczkowski podpisał dekret o utworzeniu w Zielonej Górze parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu, a w niedzielę 22 sierpnia 1999 roku, poprzez oficjalne odczytanie dekretu parafia rozpoczęła swoje istnienie.

Powrót

Konta bankowe

 • 57 1240 6843 1111 0000 4987 6761

Powrót

Terytorium parafii

Ulice: Bociania, Botaniczna (numery nieparzyste oraz parzyste od nr 16), Czyżykowa, Festiwalowa, Jaskółcza (numery parzyste), Kilińskiego, Kosynierów, Kożuchowska (numery nieparzyste od nr 15 do 35a), Krasickiego, Łabędzia, Maciejowicka, Madalińskiego, Nasza, Ogrodowa (numery nieparzyste: 5a,b,c,d 7a,b oraz parzyste od 40 do 56), Orla, Pawia, Piastowska, Ptasia, Połaniecka, Prymasa Wyszyńskiego (numery parzyste od nr 6 do 10 i nieparzyste od nr 1 do 11), Racławicka, Sokola, Sowia, Szczekocińska, Waszczyka, Wiśniowa (numery parzyste), Witebska (numery parzyste), Wypoczynek, Żurawia.

Powrót

Pozostałe informacje

 • Odpust: 4 października
 • Data powstania: 22-08-1999 r.
 • Liczba wiernych: 10000

Powrót

Galeria zdjęć

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Powrót

Krokodyl dla ukochanej

Księgarnia religijna

Zaprzyjaźnione strony

Księgarnia religijna

projekt i wykonanie: BRODEX Radosław Rudziński